Vítejte v katalogu vozidel, kde získáte informace o autech. Chcete nejlevnější pojištění pro svůj vůz?

Potřebujete užitkový vůz? Důvody, proč je lepší ten ojetý

Je mnoho lidí, kteří se neobejdou bez dodávky neboli užitkového vozu. Velmi často to jsou různí živnostníci, kteří ji potřebují na převoz svého nářadí a materiálu. Patříte do této skupiny a plánujete si dodávku koupit? Podívejte se, proč je vhodné sáhnout po ojeté variantě.

Bohatý výběr

Prvním důvodem je rozhodně jistota bohatého výběru. O tom se můžete přesvědčit hned ve chvíli, kdy budete konkrétní bazar dodávek hledat. Stačí se podívat na online nabídku a bude vám jasné, že je z čeho vybírat. A to ať už máte různorodé požadavky, mezi které můžeme zařadit:

  • Značku a typ
  • Velikost dodávky
  • Motorizaci a vlastnosti

Když jde o výběr, nelze zapomínat ani na to, že lze narazit na mnoho poměrně kvalitních, dobrých a zachovalých aut. Tím myslíme hlavně nižší kilometrový nájezd, stejně jako dobrý technický stav.

Nízká pořizovací cena

U osobního auta se říká, že jakmile s ním jenom vyjdete z autosalonu, tak ztrácí podstatnou část své hodnoty. A u dodávky tomu není jinak. I zde dojde k tomu, že v případě nového modelu ihned po koupi tratíte. Autobazar užitkových vozů se tedy vyplatí nejenom z důvodu, že eliminujete riziko velké ztráty na hodnotě, ale také z toho důvodu, že vás zaujmou podstatně nižší pořizovací ceny. Rozdíly mezi pořizovací cenou nového a ojetého vozu jsou celkem markantní.

S autem můžete hned odjet

U nových dodávkových vozů není nic výjimečného, že bude nutné počítat s čekací dobou. Ta může být v týdnech, stejně jako dokonce v měsících. To může být pro živnostníka s nasmlouvanými zakázkami poměrně velký problém. Proto může bazarové řešení přijít vhod z toho důvodu, že auto si lze prohlédnout, zaplatit a ihned s ním odjet. A to bez jakéhokoliv čekání. Následně už stačí zrealizovat jenom přepis a vše je hotovo. V porovnání s objednávkou nových vozů je to velmi propastný rozdíl v rychlosti vyřízení.

Slováci mají své auto roku 2018. Kdo porazil Škodu Karoq?

Českým autem roku 2018 se stalo populární škodovácké SUV Karoq. Ale jak dopadla podobná anketa u našich východních sousedů? Slovenští motorističtí novináři volili vítěze soutěže Auto roku 2018 a jejich volba nakonec padla na korejské gran turismo Kia Stinger.

Charismatická Kia Stinger si to ve finále rozdala s vozy Honda Civic. Alfa Romeo Stelvio, Hynudai Kona, Suzuki Ignis, Audi A8, Opel Insignia a Škoda Karoq. Na prvním místě se umístila s celkovým počtem 95 bodů, což je o 18 více než v případě druhé Insignie. Třetí Ignis získal 59 bodů, tedy o jeden bod více než bramborový Karoq.

Pokud jste bedlivě sledovali českou anketu, pak vám jistě neuniklo, že se ve finále slovenské soutěže umístilo několik stejných finalistů. Konkrétně to byl vítěz Kia Stinger, Opel Insignia a Škoda Karoq. U nás první pětku doplnily vozy BMW 5 a Subaru Impreza.

Slovenské auto roku 2018 hodnotilo celkem 15 zkušených motoristických novinářů. Každý z nich otestuje minimálně 50 vozů za rok. Kritéria hodnocení podléhala pravidlům evropského Auta roku.

Co se týče prestižnějšího ocenění v rámci ankety evropské Auto roku 2018 (Car of the Year), výsledky budou známy začátkem března. Vyhlášení proběhne tradičně v předvečer velké motoristické události – autosalonu v Ženevě. Do finálové sedmičky s kromě modelu Stinger dostaly také Audi A8, Alfa Romeo Stelvio, Seat Ibiza, Citroën C3 Aircross, Volvo XC40 a BMW 5.

Z výsledků české, slovenské a evropské ankety za poslední roky je zřejmě, že porotci jednotlivých zemí mají zcela jiné preference. V posledních 18 letech se na prvním místě umístil jediný automobil. Stalo se tak v roce 2013 a z prvenství se radovala automobilka Volkswagen. Modelu Golf se podařilo to, co doposud žádnému jinému vozu. V roce 2017 pak měly totožný výsledek česká a slovenská ankety. Zabodovalo velké SUV Škoda Kodiaq.

Článek jsme připravili ve spolupráci s motoristickým magazínem www.motocars.cz.

Jak na realizaci dopravního značení?

Dopravní značení je nedílnou součástí veřejných pozemních komunikací, ale také soukromých pozemků. Pokud právě finišujete s výstavbou parkoviště, firemního areálu nebo jiné plochy, kde je vyžadováno řízení provozu pomocí svislých a vodorovných značek, bude se vám hodit spolehlivý partner, který se postará o vše potřebné – doslova od A do Z. Firma AZznačky má v oblasti prodeje, pronájmu a realizace dopravního značení dlouholeté zkušenosti a úspěšně realizovala zakázky pro menší klienty i velké společnosti. Co konkrétně služby českého odborníka na dopravní značení zahrnují?

Pro zaměstnance společnosti AZznačky je vše okolo dopravního značení každodenní rutinou již od roku 2006. Od počátku činnosti si zakládají na individuálním přístupu a klientům vždy nabízí nejefektivnější řešení s ohledem na specifické požadavky a finanční možnosti. Průběh zakázky je monitorován moderním systémem Venzeo, který umožňuje nepřetržitý přehled o stavu – včetně GPS souřadnic, časové posloupnosti a identifikačních údajů osob, které report posílají.

Potřebujete svislé dopravní značení?

Máte zájem o svislé dopravní značení? V nabídce AZznačky najdete všechny typy značek, samozřejmě v souladu s platnou legislativou (zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích) a technickými požadavky. Firma se zabývá prodejem, ale také pronájmem. V případě potřeby zajistí umístění na retroreflexní žlutozelený fluorescenční podklad.

Kvalitní vodorovné dopravní značení

AZznačky se postará také o vodorovné dopravní značení. Zaměstnanci mají zkušenosti s realizací na silničních komunikacích, v průmyslových areálech, logistických centrech, obchodních zónách apod. Aplikace probíhá za takových podmínek, aby byla zajištěna dlouhodobá trvanlivost značení. Na jednosložkové barvy je poskytována záruka na 6 měsíců, na dvousložkové na 24 měsíců.

Chcete se na téma dopravní značení dozvědět více? Bližší informace o službách a ukázky realizovaných projektů najdete na www.azznacky.cz.

Jaká je minimální věková hranice pro udělení řidičského průkazu?

Zatímco některá auta mohou řídit patnáctiletí kluci, milovníci velkých motorek si musí počkat až do čtyřiadvaceti let. A možná netušíte, že obyčejné „béčko“ vám postačí pro řízení skútru do 125 ccm. Co ještě byste měli o řidičských průkazech vědět?

Jak je to s řidičákem na motocykl?

Kdo se nemůže dočkat, až se konečně uvelebí v sedle menšího motocyklu, může si v patnácti letech udělat řidičák pro skupinu AM. Dle zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích se jedná o mopedy a skútry s motorem o objemu do 50 ccm. Do této kategorie však spadají také elektrické skútry (výkon max. 4 kW) a populární miniauta o maximální hmotnosti 350 kg a rychlostí do 45 km/h.

Co se týče motocyklů, v osmnácti letech si lze udělat řidičský průkaz pro skupinu A2. Ten držitele opravňuje k řízení motocyklů s omezeným výkonem. Ve dvaceti letech pak může absolvovat výcvik na motorku bez omezení. Jinak je získání řidičáku pro tuto skupinu podmíněno dosažením čtyřiadvaceti let.

A co oprávnění na osobní automobil?

S řidičským průkazem „B“ je to jednodušší. Podmínkou je překonání hranice plnoletosti. Zároveň se nabízí možnost absolvování výcviku pouze pro automobily s automatickou převodovkou. Tento typ řidičského oprávnění je vhodný pro každého, kdo má problémy s mechanickou převodovkou – například z důvodu tělesného postižení. Ovšem pozor – s tímto řidičským průkazem nelze bez příslušného rozšíření řídit vozidla s manuální převodovkou.

Uděláte-li si řidičák pro skupinu B, budete moct řídit také dopravní prostředky z kategorií AM a A1 (skútry do 125 ccm, výkonem do 11 kW a automatickou převodovkou).

Renomovaná autoškola Praha King zároveň doporučuje zájemcům o řidičský průkaz skupiny B, aby si ho rozšířili o skupinu E. Ta držitele opravňuje k řízení soupravy s přípojným vozidlem o max. hmotnosti 3500 kg. Celková hmotnost soupravy přitom nesmí přesáhnout hranici 7000 kg. Rozšíření vám přijde vhod, když budete přepravovat naložený přívěs.

Jak poznáte solidní autobazar?

O autobazarech se toho napsalo již mnoho a názory kupujících se v mnohém rozcházejí. A to jednoduše proto, že se v praxi liší přístup jednotlivých bazaristů. Někteří se snaží prodat automobily, které mají nejlepší léta za sebou, zatímco jiní se vydali cestou férového jednání. Ale jak solidní autobazar poznat a nespálit se? Základní pravidla najdete v tomto článku.

Proč vůbec nakupovat v bazaru?

Samozřejmě se nabízí jedna „logická“ otázka. Proč si nepořídit ojetinu přímo od soukromého majitele? Protože ani takový nákup není zcela bez rizika. A v případě reklamací je většinou mnohem lepší komunikace s autobazarem.

Dalším důvodem je široké spektrum služeb. Každý solidní auto bazar nabízí možnost financování formou úvěru či leasingu, sjednání výhodného povinného ručení, poradenství apod. V posledních letech se přístup bazarů výrazně zlepšil a u těch, které si zakládají na dobrém jménu, se podrazů obávat nemusíte.

Autobazar AUTO-VYHYBKA nabízí široké možnosti financování vozidla

Znaky spolehlivého autobazaru

A teď to hlavní. Na základě čeho poznáte, že je bazar solidní? Zaměřte se především na:

a) garanci původu vozu – Některé bazary nabízí vozy, které jsou v cizině hlášené jako kradené. Proto byste měli vyžadovat garanci původu. Jinak vám policie automobil zabaví bez nároku na náhradu. Každý spolehlivý autobazar v Praze i jinde v ČR za původ vozu ručí.

b) garanci najetých kilometrů – Jediným způsobem, jak se vyhnout stočenému tachometru, je ručení za najeté kilometry uvedené v servisní knížce. A vůbec není špatné, když byl vůz opravován v autorizovaných servisech.

b) možnost projížďky – Autobazar by se neměl cukat před projížďkou po vámi zvolené trase. Nezapomeňte, že některé vady vyjdou najevo až při vyšších rychlostech.


Bazar AUTO-VYHYBKA nabízí pouze prověřené vozy

d) možnost kontroly v servisu – Nemá-li autobazar co skrývat, nebude mu vadit, když si s automobilem zajedete do autoservisu a necháte si ho „proklepnout“. Případně si vezměte automechanika s sebou.

4 důvody, proč obliba SUV v ČR rok od roku roste

Chystáte se na obměnu vozového parku a pohráváte si s myšlenkou na pořízení většího vozu? Nejste sami, segment SUV (Sport Utility Vehicle) je v posledních letech v centru pozornosti. Pro srovnání: zatímco v roce 2005 bylo na českém trhu registrováno zhruba 2500 nových automobilů dané kategorie, o deset let později činil počet registrovaných vozů bezmála 44 000. Aktuálně se tržní podíl těchto vozů pohybuje kolem 20 %. Proč je o ně takový zájem?

Česká republika samozřejmě není jediná, SUV se významnou měrou podílí i na ostatních evropských trzích a vykazuje nejvyšší dynamiku růstu. Populární jsou všechny subkategorie, a to dokonce natolik, že předstihly mimořádné oblíbené malé kompakty.

1. Prostor

Vysoká střecha a specifické proporce karoserie umožňují efektivnější využití prostoru než ve vozech jiných kategorií. Některá SUV (například nová Škoda Kodiaq) navíc pojmou i třetí řadu sedadel. Zavazadlový prostor je ohromný a vejde se do něj téměř cokoliv.

Zavazadlový prostor u Nové Škody Kodiaq

2. Pohodlné nastupování a vystupování

Štve vás, že se musíte při nastupování a vystupování do stávajícího vozu nepřirozeně ohýbat? V případě SUV se nebudete muset ani zdaleka tak namáhat. Kombinace vyšší světlé výšky, kratších prahů a vyšších dveří je zkrátka pohodlnější.

3. Variabilní využití

Velkou výhodou „esúvéček“ je jejich všestrannost. Jsou to prostorná auta s komfortními jízdními vlastnostmi, za což může vyšší světlá výška, odolnější konstrukce, dobré utlumení rázů na nerovnostech a delší dráha odpružení kol. Ať už se s vozidlem třídy SUV vydáte na delší cestu po silnici nebo mimo zpevněnou cestu, budete si jízdu užívat.

Škoda Kodiaq má skvělé jízdní vlastnosti i mimo zpevněné cesty

4. Dostupnější ceny

Výrobci jdou zákazníkům vstříc a postupně segment SUV rozšiřují o nové varianty vozů. Osloví tak i cílové skupiny, které by jinak o větší automobily nejevily zájem. S rostoucí konkurencí jde ruku v ruce i tlak na dostupnější ceny, což musí při pohledu na Škoda Kodiaq ceník uznat každý.

Škoda Superb combi za 500 000 Kč

Nový vůz Škoda Superb combi můžete mít již za 500 000 Kč! Jak na to? Více se dozvíte zde.

Multifunkční dětské vozíky

Děti jsou pro mnohé rodiče obrovskou radostí, a ačkoliv si mnozí myslí, že budou muset odložit nebo alespoň omezit své sportovní aktivity, rozhodně to není zcela úplně pravda. Mnoho aktivit lze totiž vykonávat i v době, kdy malé dítě máte. Zkrátka ho stačí vzít s sebou, a to v praktickém vozíku, kterých můžeme potkávat stále více. Ačkoliv mnoho lidí je využívá hlavně v létě, najdou si své místo i v zimě. Tedy pokud mluvíme o vozících Thule, které patří mezi naprostou špičku na našem trhu, a to jak z hlediska variability, tak z hlediska provedení a použitých materiálů, tak samozřejmě i s ohledem na maximální bezpečnost vašeho potomka.

Multifunkční dětské vozíky od značky Thule jsou na našem trhu v mnoha různých provedeních. Můžete nejenom vybírat s ohledem na aktivitu, kterou chcete provozovat, ale také s ohledem na věk a hlavně hmotnost vašeho dítěte. Naprosto jedinečným výrobkem jsou potom dvoumístné vozíky, které přijdou vhod těm, kteří mají hned dvě ratolesti, a přesto si nechtějí vzdát svých oblíbených koníčků. Ať už je to jízda na běžkách, běh, jízda na kole, nebo třeba pěší výlet, vždy přijdou dětské vozíky Thule maximálně vhod. To ostatně potvrzuje i jejich celková obliba po celém světě.

S ohledem na celkovou praktičnost se nabízené vozíky pyšní třeba velmi nízkou hmotností, kterou však není dotčena pevná a hlavně odolná konstrukce. Dalším plusem mohou být třeba výškově nastavitelná řidítka, nebo možnosti odpružení u některých modelů. K tomu všemu přidejte třeba kotoučové brzdy, které jsou součástí těch nejlepších modelů. Zkrátka při vývoji bylo maximálně dbáno na to, aby si multifunkční dětské vozíky našli své místo na trhu, a to se díky jejich kvalitě skutečně stalo. A rozhodně lze říci, že jsou skvělou volbou pro všechny aktivní rodiče, a samozřejmě jsou koncipovány s ohledem na maximální pohodlí dětí.

Sněhové řetězy

Již dávno neplatí, že by se zima a hlavně extrémní podmínky na silnicích týkali pouze horských oblastí. Stále častěji se můžeme setkat s tím, že i vozovky v nížinách jsou během zimy pokryté sněhem, nebo také ledem. Samozřejmě jízda na takovém povrchu může být extrémně nebezpečná, a proto by každý řidič měl mít ve svém voze pro tyto případy kvalitní zimní řetězy. Výběr je na našem trhu skutečně široký, ale dalo by se říci, že mu dominují hned dvě značky. Jednou z nich je určitě Thule, která je zárukou kvality v této oblasti sama o sobě, jelikož pochází ze Švédska. Kde jinde by se tak mohli vyrábět ty nejkvalitnější řetězy, než právě v zemi, kde jsou silnice pokryté sněhem na denním pořádku.

Tou druhou značkou, která na našem trhu dominuje, je König. Tyto řetězy se vyznačují především velmi vysokou pevností a odolností, a tak jsou vhodné i do těch nejextrémnějších podmínek. Jejich hlavní výhodou je potom velmi příznivá cena, která však nijak neubírá na kvalitě samotných řetězů. Ať už se rozhodnete pro jakéhokoliv výrobce z těchto dvou jmenovaných, můžete si být jisti, že jejich sněhové řetězy velmi napomohou k tomu, aby i vaše cesta končila zdárně v cíly, a váš vůz se na vozovce choval tak, jak sami potřebujete.

Samotné jízdní vlastnosti ovlivňuje řada faktorů, a s tím související i velikosti jednotlivých článků řetězu. Jejich velikost se také liší i podle toho, pro jaký vůz jsou určeny. Například König má ve své nabídce i řetězy s články o průměru 12 milimetrů, které jsou určené pro dodávková vozidla nebo karavany. Druhá jmenovaná značka, tedy Thule však také nestojí stranou, a mnoha technologickými novinkami vyšla vstříc třeba majitelům velkých SUV. Ať už tedy zvolíte jakéhokoliv výrobce, určitě si můžete být jisti, že vás jejich řetězy na cestách určitě nenechají ve štychu.

Novou Škodu Octavia Combi koupíte už za 364 900 korun

Autorizovaní obchodníci Škoda začali v úterý přijímat objednávky na novou generaci Škoda Octavia Combi, za kterou si budou účtovat od 364 900 korun. Mladoboleslavská automobilka představila zbrusu nový model v rámci Autosalonu ve švýcarské Ženevě jako prostornější a šetrnější verzi známého vozu.

Galerie
04 05 06 07 octavia_fl_02 supc002 02_superb 01_0
Využijte srovnání cen povinného ručení od ePojisteni.cz

Kalkulačka povinného ručení od Topsrovnání.cz Vám pomůže při výběru povinného ručení.