Vítejte v katalogu vozidel, kde získáte informace o autech. Chcete nejlevnější pojištění pro svůj vůz?


Jak poznáte solidní autobazar?

O autobazarech se toho napsalo již mnoho a názory kupujících se v mnohém rozcházejí. A to jednoduše proto, že se v praxi liší přístup jednotlivých bazaristů. Někteří se snaží prodat automobily, které mají nejlepší léta za sebou, zatímco jiní se vydali cestou férového jednání. Ale jak solidní autobazar poznat a nespálit se? Základní pravidla najdete v tomto článku.

Proč vůbec nakupovat v bazaru?

Samozřejmě se nabízí jedna „logická“ otázka. Proč si nepořídit ojetinu přímo od soukromého majitele? Protože ani takový nákup není zcela bez rizika. A v případě reklamací je většinou mnohem lepší komunikace s autobazarem.

Dalším důvodem je široké spektrum služeb. Každý solidní auto bazar nabízí možnost financování formou úvěru či leasingu, sjednání výhodného povinného ručení, poradenství apod. V posledních letech se přístup bazarů výrazně zlepšil a u těch, které si zakládají na dobrém jménu, se podrazů obávat nemusíte.

Autobazar AUTO-VYHYBKA nabízí široké možnosti financování vozidla

Znaky spolehlivého autobazaru

A teď to hlavní. Na základě čeho poznáte, že je bazar solidní? Zaměřte se především na:

a) garanci původu vozu – Některé bazary nabízí vozy, které jsou v cizině hlášené jako kradené. Proto byste měli vyžadovat garanci původu. Jinak vám policie automobil zabaví bez nároku na náhradu. Každý spolehlivý autobazar v Praze i jinde v ČR za původ vozu ručí.

b) garanci najetých kilometrů – Jediným způsobem, jak se vyhnout stočenému tachometru, je ručení za najeté kilometry uvedené v servisní knížce. A vůbec není špatné, když byl vůz opravován v autorizovaných servisech.

b) možnost projížďky – Autobazar by se neměl cukat před projížďkou po vámi zvolené trase. Nezapomeňte, že některé vady vyjdou najevo až při vyšších rychlostech.


Bazar AUTO-VYHYBKA nabízí pouze prověřené vozy

d) možnost kontroly v servisu – Nemá-li autobazar co skrývat, nebude mu vadit, když si s automobilem zajedete do autoservisu a necháte si ho „proklepnout“. Případně si vezměte automechanika s sebou.

Comments are closed.

Galerie
01 04 05 fabia_200x80 octavia tour octavia_combi_fl_02 01_0 yeti_02
Využijte srovnání cen povinného ručení od ePojisteni.cz

Kalkulačka povinného ručení od Topsrovnání.cz Vám pomůže při výběru povinného ručení.