Vítejte v katalogu vozidel, kde získáte informace o autech. Chcete nejlevnější pojištění pro svůj vůz?

Posts Tagged ‘autobazar’

Potřebujete užitkový vůz? Důvody, proč je lepší ten ojetý

Je mnoho lidí, kteří se neobejdou bez dodávky neboli užitkového vozu. Velmi často to jsou různí živnostníci, kteří ji potřebují na převoz svého nářadí a materiálu. Patříte do této skupiny a plánujete si dodávku koupit? Podívejte se, proč je vhodné sáhnout po ojeté variantě.

Bohatý výběr

Prvním důvodem je rozhodně jistota bohatého výběru. O tom se můžete přesvědčit hned ve chvíli, kdy budete konkrétní bazar dodávek hledat. Stačí se podívat na online nabídku a bude vám jasné, že je z čeho vybírat. A to ať už máte různorodé požadavky, mezi které můžeme zařadit:

  • Značku a typ
  • Velikost dodávky
  • Motorizaci a vlastnosti

Když jde o výběr, nelze zapomínat ani na to, že lze narazit na mnoho poměrně kvalitních, dobrých a zachovalých aut. Tím myslíme hlavně nižší kilometrový nájezd, stejně jako dobrý technický stav.

Nízká pořizovací cena

U osobního auta se říká, že jakmile s ním jenom vyjdete z autosalonu, tak ztrácí podstatnou část své hodnoty. A u dodávky tomu není jinak. I zde dojde k tomu, že v případě nového modelu ihned po koupi tratíte. Autobazar užitkových vozů se tedy vyplatí nejenom z důvodu, že eliminujete riziko velké ztráty na hodnotě, ale také z toho důvodu, že vás zaujmou podstatně nižší pořizovací ceny. Rozdíly mezi pořizovací cenou nového a ojetého vozu jsou celkem markantní.

S autem můžete hned odjet

U nových dodávkových vozů není nic výjimečného, že bude nutné počítat s čekací dobou. Ta může být v týdnech, stejně jako dokonce v měsících. To může být pro živnostníka s nasmlouvanými zakázkami poměrně velký problém. Proto může bazarové řešení přijít vhod z toho důvodu, že auto si lze prohlédnout, zaplatit a ihned s ním odjet. A to bez jakéhokoliv čekání. Následně už stačí zrealizovat jenom přepis a vše je hotovo. V porovnání s objednávkou nových vozů je to velmi propastný rozdíl v rychlosti vyřízení.

Jak poznáte solidní autobazar?

O autobazarech se toho napsalo již mnoho a názory kupujících se v mnohém rozcházejí. A to jednoduše proto, že se v praxi liší přístup jednotlivých bazaristů. Někteří se snaží prodat automobily, které mají nejlepší léta za sebou, zatímco jiní se vydali cestou férového jednání. Ale jak solidní autobazar poznat a nespálit se? Základní pravidla najdete v tomto článku.

Proč vůbec nakupovat v bazaru?

Samozřejmě se nabízí jedna „logická“ otázka. Proč si nepořídit ojetinu přímo od soukromého majitele? Protože ani takový nákup není zcela bez rizika. A v případě reklamací je většinou mnohem lepší komunikace s autobazarem.

Dalším důvodem je široké spektrum služeb. Každý solidní auto bazar nabízí možnost financování formou úvěru či leasingu, sjednání výhodného povinného ručení, poradenství apod. V posledních letech se přístup bazarů výrazně zlepšil a u těch, které si zakládají na dobrém jménu, se podrazů obávat nemusíte.

Autobazar AUTO-VYHYBKA nabízí široké možnosti financování vozidla

Znaky spolehlivého autobazaru

A teď to hlavní. Na základě čeho poznáte, že je bazar solidní? Zaměřte se především na:

a) garanci původu vozu – Některé bazary nabízí vozy, které jsou v cizině hlášené jako kradené. Proto byste měli vyžadovat garanci původu. Jinak vám policie automobil zabaví bez nároku na náhradu. Každý spolehlivý autobazar v Praze i jinde v ČR za původ vozu ručí.

b) garanci najetých kilometrů – Jediným způsobem, jak se vyhnout stočenému tachometru, je ručení za najeté kilometry uvedené v servisní knížce. A vůbec není špatné, když byl vůz opravován v autorizovaných servisech.

b) možnost projížďky – Autobazar by se neměl cukat před projížďkou po vámi zvolené trase. Nezapomeňte, že některé vady vyjdou najevo až při vyšších rychlostech.


Bazar AUTO-VYHYBKA nabízí pouze prověřené vozy

d) možnost kontroly v servisu – Nemá-li autobazar co skrývat, nebude mu vadit, když si s automobilem zajedete do autoservisu a necháte si ho „proklepnout“. Případně si vezměte automechanika s sebou.

Galerie
05 07 fabia_200x80 octavia tour fabia_combi_200x80 octavia_combi_200x80 octavia_fl_03 03_superb
Využijte srovnání cen povinného ručení od ePojisteni.cz

Kalkulačka povinného ručení od Topsrovnání.cz Vám pomůže při výběru povinného ručení.