Vítejte v katalogu vozidel, kde získáte informace o autech. Chcete nejlevnější pojištění pro svůj vůz?


4 důvody, proč obliba SUV v ČR rok od roku roste

Chystáte se na obměnu vozového parku a pohráváte si s myšlenkou na pořízení většího vozu? Nejste sami, segment SUV (Sport Utility Vehicle) je v posledních letech v centru pozornosti. Pro srovnání: zatímco v roce 2005 bylo na českém trhu registrováno zhruba 2500 nových automobilů dané kategorie, o deset let později činil počet registrovaných vozů bezmála 44 000. Aktuálně se tržní podíl těchto vozů pohybuje kolem 20 %. Proč je o ně takový zájem?

Česká republika samozřejmě není jediná, SUV se významnou měrou podílí i na ostatních evropských trzích a vykazuje nejvyšší dynamiku růstu. Populární jsou všechny subkategorie, a to dokonce natolik, že předstihly mimořádné oblíbené malé kompakty.

1. Prostor

Vysoká střecha a specifické proporce karoserie umožňují efektivnější využití prostoru než ve vozech jiných kategorií. Některá SUV (například nová Škoda Kodiaq) navíc pojmou i třetí řadu sedadel. Zavazadlový prostor je ohromný a vejde se do něj téměř cokoliv.

Zavazadlový prostor u Nové Škody Kodiaq

2. Pohodlné nastupování a vystupování

Štve vás, že se musíte při nastupování a vystupování do stávajícího vozu nepřirozeně ohýbat? V případě SUV se nebudete muset ani zdaleka tak namáhat. Kombinace vyšší světlé výšky, kratších prahů a vyšších dveří je zkrátka pohodlnější.

3. Variabilní využití

Velkou výhodou „esúvéček“ je jejich všestrannost. Jsou to prostorná auta s komfortními jízdními vlastnostmi, za což může vyšší světlá výška, odolnější konstrukce, dobré utlumení rázů na nerovnostech a delší dráha odpružení kol. Ať už se s vozidlem třídy SUV vydáte na delší cestu po silnici nebo mimo zpevněnou cestu, budete si jízdu užívat.

Škoda Kodiaq má skvělé jízdní vlastnosti i mimo zpevněné cesty

4. Dostupnější ceny

Výrobci jdou zákazníkům vstříc a postupně segment SUV rozšiřují o nové varianty vozů. Osloví tak i cílové skupiny, které by jinak o větší automobily nejevily zájem. S rostoucí konkurencí jde ruku v ruce i tlak na dostupnější ceny, což musí při pohledu na Škoda Kodiaq ceník uznat každý.

Comments are closed.

Galerie
03 05 07 praktik superb_combi_200x80 06_gallery_03 octavia_combi_fl_04 01
Využijte srovnání cen povinného ručení od ePojisteni.cz

Kalkulačka povinného ručení od Topsrovnání.cz Vám pomůže při výběru povinného ručení.