S4 se vyrábí ve verzích: Audi S4 Sedan, Audi S4 Avant. Audi S4 je spojením silné a efektivní technologie s vysokou mírou funkčnosti. Audi S4 poskytuje více než čistou sportovnost. Je přesvědčivé dynamikou a agilností a zároveň je stejně flexibilní jako standardní model Audi A4. Používá nejmodernější prvky výbavy. Výbava Audi drive select dodávaná na přání s dynamickým řízením a/nebo regulací tlumičů a/nebo quattrem ® se sportovním diferenciálem Vám umožní stisknutím tlačítka výběr mezi nastavením comfort, auto a dynamic. Navíc lze pomocí MMI dodávaného na přání vytvořit osobně definovaný individuální modus. Nově vyvinutý šestiválcový motor je působivý výkonem až 245 kW (333 k) a technologií TFSI

Rychleji, dynamičtěji, dále: nové Audi S4 a S4 Avant jsou trénovanými sportovci. Nový motor, 3.0 TFSI, kombinuje sílu 245 kW (333 k) s ohromující nízkou spotřebou 9,7 (9,9 Avant) benzinu na 100 km. Stálý pohon všech kol quattro přenáší síly na silnici téměř beze ztrát, sportovní podvozek a vysoce výkonné brzdy je bezpečně kontrolují. Exkluzivní charakter obou modelů „S“ od Audi podtrhují dynamický vzhled zvenčí i uvnitř a obsáhlá sériová výbava.

Svůj náskok S4 a S4 Avant zvyšuje paketem na přání dodávaných výkonných technologií. Sedmistupňová převodovka mění rychlostní stupně bez přerušení tažné síly, nový sportovní diferenciál rozděluje síly variabilně mezi zadní kola. Se systémem Audi drive select může řidič podle svých přání měnit charakteristiku motoru, převodovky S tronic a sportovního diferenciálu; systém završují dynamické řízení a Audi CES podvozek.

Audi S4 a S4 Avant sedí na silnici sportovně. Mezi modifikacemi vnějšího designu upoutají nejvíce speciální nárazníky, vnější zpětná zrcátka v hliníkové optice, 18palcová lehká kola v designu S, boční lišty prahů, decentní spoiler na zádi a čtyři koncovky výfuku. Další akcenty dodávají xenonové světlomety Plus s LED světly pro denní svícení a diodová zadní světla.