Vůz Audi Q7 byl veřejnosti poprvé představen v roce 2005 ve Franfurktu. Mohutné SUV Q7 na první pohled spadá do rodiny vozůAudi zejména díky přimračeným světlometům, mohutné masce chladiče s chromovým lemem. Díky velikosti vozu u modelu Q7 přibyly mohutné nasávací otvory do motoru a zejména vysoký nárazník, který z vozu Audi Q7 dělá při čelním pohledu opravdu mohutné a respekt budící auto.

Audi Q7 je progresivní a dynamické, prostorné, multifunkční a komfortní. Bohatý paket techniky pro silnici a do terénu tvoří silné motory, stálý pohon všech kol quattro a agilní podvozek. Dalšími vrcholy jsou moderní sedmistupňová dvouspojková převodovka S tronic a systém jízdní dynamiky Audi drive select.

Audi Q7 je dlouhé 4,63 metru, široké 1,88 metru, ale vysoké pouhých 1,65 metru, ve svém okolí má nejsportovnější proporce. Nejlepší ve své třídě je také s hodnotou odporu vzduchu cx pouhých 0,33. Design Q7 je elegantní a vznosný – typický pro Audi, čelní značku v této oblasti. Přídi dominuje velká jednodílná mřížka chladiče Audi singleframe; na přání jsou dodávány xenonové světlomety Plus s LED světly pro denní svícení, rovněž zadní světla jsou pak vybavena světelnými diodami.