Audi představuje nové kompaktní SUV, které je odpovědí na konkurenty BMW X3, Mercedes GLK nebo Land Rover Freelander. Řada Q5 představuje ideální řešení pro silnici i terén, zejména díky výkonným motorům, stálému pohonu Audi Quattro® a sofistikovanému podvozku. Nové Audi Q5 vychází z nové řady A4.

V rámci zkvalitňování jízdních vlastností vozů AUDI bylo u modelu Q5 vylepšeno rozložení hmotnosti, díky tomu je jízda v Q5 maximálně dynamická a komfortní. V nabídce vozů Audi Q5 jsou rovněž vylepšené motory (2.0 TFSi Quattro, 2.0 TDi Quattro, 3.0 TDi Quattro). Nově lze ve vozech využívat dvouzónové klimatizace, parkovacího asistenta, bluetooth hands free a dalších prvků výbavy.

AUDI Q5 díky své sportovně navržené karosérii působí atraktivně, avšak je také autem pro každodenní jízdy s vysokou užitností. Model Q5 bude v prodeji od čtvrtého čtvrtletí roku 2008 a základní uváděná cena na německém trhu bude okolo 38 000 EUR.

Audi Q5 je progresivní a dynamické, prostorné, multifunkční a komfortní. Bohatý paket techniky pro silnici a do terénu tvoří silné motory, stálý pohon všech kol quattro a agilní podvozek. Dalšími vrcholy jsou moderní sedmistupňová dvouspojková převodovka S tronic a systém jízdní dynamiky Audi drive select.

Audi Q5 je dlouhé 4,63 metru, široké 1,88 metru, ale vysoké pouhých 1,65 metru, ve svém okolí má nejsportovnější proporce. Nejlepší ve své třídě je také s hodnotou odporu vzduchu cx pouhých 0,33. Design Q5 je elegantní a vznosný – typický pro Audi, čelní značku v této oblasti. Přídi dominuje velká jednodílná mřížka chladiče Audi singleframe; na přání jsou dodávány xenonové světlomety Plus s LED světly pro denní svícení, rovněž zadní světla jsou pak vybavena světelnými diodami.