Čtyřdveřový čtyř až pětimístný sedan, motor vpředu a pohon předních kol. Je nabízen čtyřdobým řadovým kapalinou chlazeným 4 válcem uloženým napříč o obsahu 1339 ccm s výkonem 61kw a 8ventilovou technikou. U tohoto motoru Honda nepoužívá systém VTEC, pouze rozvod SOHC i-DSI a vstřikování paliva PGM-FI

Honda city koncepčně vychází z modelu Jazz má ovšem odlišnou karoserii. V asii se tento model prodává pod označením Honda Aria. Model se dodává ve čtyrech stupních výbav a to s manuální nebo automatickou převodovkou CVT.

Koncepce vývoje

U nového modelu CITY si konstruktéři značky Honda stanovili následující cíle:

 • Vytvořit automobil, který by byl na silnici „vidět“ i přes své kompaktní rozměry
 • Zajistit komfortní prostor pro všechny cestující a přitom zachovat rozměry zaručující snadnou ovladatelnost
 • Zajistit dostatek výkonu ve všech jízdních situacích
 • A především vytvořit automobil, na který může být jeho majitel pyšný.Jsme přesvědčeni, že kompaktní automobil nové generace musí všechny tyto požadavky splňovat na co nejvyšší úrovni. S tímto vědomím konstruktéři značky Honda přistoupili k vývoji nového modelu CITY.

  Dynamická, dopředu skloněná příď odlišující vůz od ostatních automobilů

  V rámci filozofie „Siluety šípu“ vyjadřuje příď nahromaděnou energii šípu letícího vpřed. Pro zlepšení proudění energie ve vertikálním i v horizontálním směru je kapota rozdělena dvěma liniemi, které se harmonicky sbíhají směrem k mřížce chladiče a vytvářejí přitažlivý vertikální prvek. Současně se od mřížky chladiče rozbíhají linie směrem do stran, které společně se světlomety přispívají k dojmu šířky.

  Výrazné světlomety s ambiciózním vzhledem

  Světlomety mají nízký a široký profil se začerněnou spodní částí. Tím vzniká ostrý a živý dojem, který zdůrazňuje kompaktní charakter přídě. Rozmístění světlometů, parkovacích světel a ukazatelů směru přispívá k propracovanému a sofistikovanému vzhledu, přičemž současně vizuálně zdůrazňuje dojem šířky.

  Pohled zezadu: Dynamický a robustní vzhled s dojmem šířky

  Díky svému nezapomenutelnému vzhledu je záď rozpoznatelná na první pohled. Namísto využití tradiční karoserie charakteristické pro sedany, která se vyznačuje krátkou přídí a dlouhou zádí, se konstruktéři Honda rozhodli záď zkrátit. Zadní rohy vyvýšeného víka zavazadlového prostoru byly posunuty relativně vpřed. Díky tomuto řešení působí záď vizuálně kratší, což přispívá k dynamickému a robustnímu dojmu a zdůrazňuje dojem šířky vozu. Ve spodní části zádě se nacházejí ploché blatníky, které díky svému rozšíření ještě více zdůrazňují dojem stability.

  Design interiéru s pocitem šířky a robustnosti

  V interiérech kompaktních automobilů je přístrojový panel obvykle oddělen od dveří, aby se odstranil pocit stísněnosti daný malou šířkou vozidla.

  U nové Hondy CITY bylo však použito řešení, kdy přístrojový panel plynule přechází do výplní dveří. K vytvoření pocitu šířky a robustnosti konstruktéři využili silný kontrast mezi pozitivním zakřivením palubní desky a negativní křivkou její spodní části, ve které se nachází rozměrný odkládací prostor.

  Moderní design přístrojového panelu

  Ukazatele na přístrojovém panelu jsou tvořeny kartáčovaným stříbrným/bronzovým povrchem s výrazným kovovým tónem. Ukazatel rychlosti má podsvícenou trojrozměrnou stupnici a vnější prstenec, které ještě více zesilují moderní vzhled vozidla.