BMW M3 je čistokrevným sportovní vůz, který se vyrábí ve verzích: sedan, coupé, Convertible(cabrio). Motor V8 je vynikající výkon, agregátu je 309 kW (420 k). Předchozí verze M5 měla o litr menší objem, ale jenom 294 kW (400 k). Výbava vozu má sportovní vzhled v interiéru jsou hliníkové prvky. Střecha vozu je z uhlíkových vláken čímž se snížila hmotnost oproti minulé generaci M3 s motorem V6.

BMW k půlnoci z pátku na sobotu uvolnilo oficiální fotky sériové M3, jíž předcházel fantastický koncept ze Ženevy. Potvrzuje se, co jsme všichni tušili: nejdůležitější rozdíl mezi „konceptem“ a produkční verzí byla barva.

M3 si ponechává všechny obdivované detaily včetně svalnaté boule na kapotě, aerodynamických zrcátek s filigránským horním raménkem – a také střechy z uhlíkových vláken. O tomto prvku, který posouvá těžiště auta směrem dolů, se hodně mluvilo v souvislosti s M6. Málokdo by ale věřil, že BMW použije tento nákladný materiál i na relativně masové řadě 3. Čirý lak střechy nechává vyniknout přirozené struktuře karbonu.