Toyota iQ je revolučním řešením pro městskou dopravu. Měří jen necelé tři metry, ale narozdíl od Smartu má čtyři místa, kam se pohodlně vejdou tři dospělí a jedno dítě. Toyota se při vývoji neinspirovala u konkurentů, ale začala od začátku a vytvořila koncepčně dokonalé a inteligentní auto s pozoruhodnými vlastnostmi.

Toyota iQ je nadprůměrně široká a díky tomu se nemusíte bát o nedostatek prostoru uvnitř. Ke komfortu cestujících přispívají i neobvykle tenká opěradla sedadel, která se v případě zadních dají jednoduše sklopit a vytvoří tak poměrně přijatelný zavazadlový prostor.

Konstruktéři si dali záležet také na bezpečnosti. Už v základní výbavě dostanete neuvěřitelných 11 airbagů!

Na silnici se iQ chová na vůz své velikosti opravdu skvěle, v zatáčkách drží a i nerovnosti překonává statečně. Na řízení reaguje rychle a přesně. Ale asi největším plusem je umění manévrovat v malých prostorech, což ve městě musí ocenit každý.

Stále nové výzvy, které přináší život ve městě, vedou k neobvyklým a radikálním řešením. Aktivizujícím ideám, které Vás mohou doslova chytnout za srdce.Toyota navrhla a zkonstruovala vůz s průkopnickými technickými prvky a s opravdovou fl exibilitou.Seznamte se s vozem iQ, se skutečnou technickou revolucí.

Žádný další malý vůz, který může vyrobit kdokoli.Rozcupovali jsme všechna stará pravidla a zpochybnili i zdánlivě bezvýznamná ustálená tvrzení o tom, jak má vypadat správné čtyřmístné vozidlo.Inteligenci zde najdete v každém milimetru prostoru. Pravdou je, že seznam inovací u iQ je zřejmě delší, než vůz samotný.