Automobil má pohon 4×4 , redukce, žebřinový rám což jsou znaky off-roadových automobilů s vozem není problém jezdit po nezpevněných cestách, loukách. Kia Sorento má v nabídce jeden silný naftový motor. Kia Sorento je nabízena ve 3 stupních výbav. Tento vůz patří do teréních vozů SUV.

Kia Sorento rozměry: délka 4590 mm, šířka 1865 mm, výška 1725 mm.

Představujeme Vám zcela nové Sorento – moderní SUV navržené a zkonstruované designéry, kteří využilisvé bohaté zkušenosti nejen s cestováním, ale také nejnovějšími technologiemi pro jízdu v terénu.Výsledkem je vozidlo bez kompromisů, které snadno splní všechny Vaše požadavky na pohodlí, styl,bezpečí, výkon a precizní jízdní vlastnosti. Ať už jste rodinný typ, nebo si zakládáte na úspěšné kariéře,chcete-li využít každou minutu svého drahocenného volného času na maximum, potom určitě oceníte to,co nové Sorento nabízí. Jednoduše Vás celého obklopí svojí kvalitou a Vy se jen utvrdíte ve svém dobrémvkusu.

Kia Sorento nechává všechna konvenční SUV na vedlejší koleji. Na jedné straně je nové Sorento robustnívůz ideální pro dlouhé cesty, ale v případě Vaší potřeby se jako mávnutím kouzelného proutku promění vezdatné terénní vozidlo. Moderní design ve spojení s vysokým stupněm pohodlí a důmyslněpropracovanými jízdními vlastnostmi Vás stále nutí se dívat dále. Prostě nasedněte a opusťte tradičnístereotypy.Třeba díky panoramatické střeše, která je prosklená až do tří čtvrtin své délky, může do kabiny volněproudit denní světlo. Zažijte tak díky novému Sorentu zcela nový pocit z cestování plný zážitkůa dobrodružství.

Nové Sorento má svůj styl a duši. Luxusní provedení interiéru tento dojem jen podtrhuje. Čisté linie a kvalitní materiálynadchnou každého cestujícího. Přístroje jsou vždy na dosah, ideálně rozmístěné ovládací prvky i všudypřítomné praktickéodkládací prostory vytváří dokonalé prostředí. Cestování novým Sorentem je prostě příjemný zážitek. Kvalitu a vysokouúroveň výbavy dotváří detaily – startovací tlačítko, sportovní přístrojový panel s jasným podsvícením i originální tvarovládacích prvků audiosystému – styl tak doplňuje funkčnost a praktičnost. Je to dokonalá kombinace pohodlí a elegance.