Design Fiatu Bravo, navržený Centro Stile Fiat, představuje ideální kombinaci dravého sportovního vzhledu, kompaktního pětidveřového provedení a výkonu ve spojení s mimořádným vnitřním komfortem. Sportovní a výrazné vnější linie vyzařují robustnost a dynamiku, přesto jsou velmi esteticky propracované a jsou výrazem vytříbeného italského stylu.

Exteriér
Nový Fiat Bravo se může pochlubit rozměry, které jsou v tomto segmentu opravdu úctyhodné – délka 434 cm, šířka 179 cm, výška 149 cm a rozvor 2,60 m. Plynulé, agresivní linie vozu propůjčují Fiatu Bravo sportovní, dravý a silně dynamický vzhled kombinovaný s designovou čistotou a emocemi. Silný charakter nového Fiatu Bravo je vidět zejména v přední části: zde vyniká především přední maska, která převzala inspiraci ze supersportovních italských vozů, a jsou v ní zakomponovány originální zatmavené čelní světlomety protažené do boku vozidla. Inspirace slavnou tradicí je rozpoznatelná i na zadní části, kde upoutají zadní svítilny, které jakoby připomínají dřívější generaci tohoto modelu. Inspiraci však hledali designéři především ve slavné historii supersportů.

Interiér
Vnitřní prostor Fiatu Bravo uchvátí svou prostorností a vlídností, jakou byste na první pohled nečekali. Velká pozornost byla věnována zejména designu, použitým materiálům, prosvětlení vnitřního prostoru a hlavně komfortu posádky. Charakteristickými rysy palubní desky jsou hladké linie a vytříbený italský styl, doprovázené robustností, praktičností a elegancí s vysokým důrazem na prvky ergonomie. Důkazem jsou snadno přístupné ovladače a přehledné kontrolky umístěné na přístrojovém panelu, který je natočen směrem k řidiči. O komfort při cestování se postarají sedadla s nově navrženým bederním podpůrným systémem a mimořádně nízká hladina hluku uvnitř vozu. Díky použití vysoce kvalitních materiálů spolu s nezaměnitelným italským designem a péčí věnovanou i těm nejmenším detailům se promění cestování s Fiatem Bravo v opravdový zážitek.