Tento automobil je nejmenší MPV od Citroenu. Citroen C3 Picasso je prostorný a velmi praktický vůz, má komfortní podvozek a dobrou základní výbavu. Obzvláště vhodný je pro cestování s rodinou, uvnitř je ale místa dost i pro dospělé cestující. Do zavadlového prostoru se po sklopení zadních sedadel vjede více než 500 litrů nákladu. Co se týče jízdních vlastností, tak Citroën C3 Picasso nijak nezaostává za konkurenty z řad klasických malých vozů. Vybrat si můžete ze dvou benzínových a dvou dieselových motorů.

Rozměry Citroen C3 Picasso: délka 4078 mm, šířka 1730 mm, výška 1699 mm.

Citroen C3 Picasso je novým zástupcem malých MPV, která jsou určena nejen pro městský provoz, ale také mohou sloužit jako plnohodnotný rodinný vůz. Velký důraz je kladen zejména na pohodlí a pocit posádky. Interiér je ze všech stran obklopen okny, takže je plný světla. S panoramatickou střechou může celková prosklená plocha dosáhnout až 4,52 m2.

Tento nový jednoprostorový vůz Citroen nazývá „magic box“ – hlavním cílem byl automobil s co nejmenšími vnějšími rozměry, ovšem s co největším vnitřním prostorem. Výsledkem je vůz, jehož prostor pro posádku a zavazadla je zakončen svislými pátými dveřmi a který má velmi krátkou příď vozu, stejně jako převisy karoserie.