Působí agresivněji než předchozí model. Zpracování Volkswagen Golf je vynikající. Jeho jízdní vlastnosti jsou výborné. Volkswagen Golf má v nabídce několik špičkových benzínový a naftových motoru. Výbava Volkswagen Golf je již v základu dobře vybavená. Automobil se prodává v těchto provedení: Volkswagen Golf 3.dv a 5.dv, Volkswagen Golf Plus, Volkswagen Golf Variant,Volkswagen Golf GTI, Volkswagen R32. Tato legenda se prodává v mnoha provedení a další ji čekají v nové generaci.

Volkswagen Golf rozměry: délka 4199 mm, šířka 1779 mm, výška 1512 mm.

Golf má již v sérii velmi bohatou výbavu, která například obsahuje: ESP, 7 airbagů, vč. kolenního pro řidiče, klimatizaci, palubní počítač, rádio s CD MP3 přehrávačem, elektrické ovládání oken,centrální zamykání. Využijte také možnost si doobjednat akční pakety za zvýhodněné podmínky.

Golf: Nyní také s pohonem všech kol 4MOTION
Nejlepší trakce a tím také vyšší bezpečnost i na problematických površích vozovky: To nabízí pohon všech kol 4MOTION, který se nyní dodává také pro Golf. Pohon 4MOTION je v nabídce pro motor 2.0 l TDI o výkonu 103 kW (140 k) a s manuální šestirychlostní převodovkou. Tato kombinace motoru a převodovky nadchne velkým potenciálem tažné síly: Již od 1.750 ot. za min. je k dispozici maximální točivý moment 320 Nm. (Spotřeba pohonných hmot: 5,5 l/100 km; emise CO2: 145 g/km)*

Golf: Jistota je jistota
Golf sahá po hvězdách a získal jich pět: V nárazovém testu EuroNCAP dosahuje nejlepší Golf všech dob příkladných výsledků. Ve třech testovaných oblastech, kterými jsou ochrana cestujících, chodců a dětí bylo uděleno celkem 36 ze 37 možných bodů. Obzvláště stabilní karoserie, která byla oproti předchozímu modelu ještě vylepšena, a nová koncepce senzorů, které slouží k identifikaci hrozícího nárazu, přispívají rovněž k vysoké bezpečnosti – stejně jako bezpečnostní výbava, ve které nic nechybí. Golf je mimo jiné sériově vybaven sedmi airbagy, inovačním systémem opěrek hlavy a systémem ESP s brzdovým asistentem.