Současná generace modelu Superb nabízí zákazníkům prostorný vůz s vyspělými technologiemi (motory TSI, převodovka DSG, adaptivní světlomety AFS, otevírání pátých dveří TwinDoor). Nové Combi k přednostem liftbacku přidává řadu dalších.

Především velkorysý zavazadlový prostor 633/1 865 litrů s mnoha novými komfortními i funkčními prvky, dvoudílnou panoramatickou střechu s posuvným předním dílem, elektrické otevírání a zavírání pátých dveří s osvětlením, vyspělý pohon 4×4 a navíc i systém bezklíčového odemykání, zamykání a startování vozu KESSY (výbava na přání).

Elektricky ovládané páté dveře

Elegantní, ale zároveň dynamické linie vozu harmonicky dotváří i zadní páté dveře. Spolu s nově tvarovanými zadními skupinovými svítilnami patří k hlavním designovým prvkům nového kombi.

Významný prvek, ještě více zvyšující komfort obsluhy pak představuje možnost jejich elektronického otevírání a zavírání. A to buď pomocí tlačítka na klíči dálkového ovládání nebo tlačítek na výplni pátých dveří a na středové konzole. Navíc je možné nastavit i výšku (horní polohu) otevření dveří. Ušpiněné ruce při manipulaci za nepříznivého počasí jsou tak minulostí.

Dveře odpovídají těm nejpřísnějším bezpečnostním požadavkům. Jsou vybaveny ochranou proti sevření a například jejich otevírání a také nastavení polohy je doprovázeno akustickým signálem z reproduktoru v obložení.

Nový koncept zavazadlového prostoru

Variabilní zavazadlový prostor patří mezi největší přednosti nového modelu. Základní objem 633 litrů lze po sklopení zadních sedadel zvýšit až na 1 865 litrů, což umožňuje v případě potřeby přepravovat i velmi objemná zavazadla.

Nový koncept (není standardem pro všechny verze) zahrnuje mimo jiné podlahu s upínacími elementy pro zajištění zavazadel (systém s integrovanými hliníkovými lištami), automat. rolo s mezipolohou, výklopné háčky, šest úchytných bodů pro síťový program nebo vyjímatelnou LED svítilnu. Osvětlení kufru, ale i prostoru za vozidlem obstarává dvojice lampiček umístěných na vnitřní straně pátých dveří.

Výška nakládací hrany pouhých 600 mm a výsuvná mezipodlaha chránící horní hranu zadního nárazníku před poškozením, značně usnadňují manipulaci s rozměrnými nebo těžkými zavazadly.