Nadčasový design, vyspělé technologie, velkorysý prostor pro posádku i zavazadla, skvělé jízdní vlastnosti, výborný poměr ceny a užitné hodnoty. To jsou benefity, které dosud oslovily více než dva miliony zákazníků a Octavii právem řadí mezi nejúspěšnější modely značky Škoda.

Nová Octavia ještě více zvýrazňuje všechny skvělé vlastnosti a přidává k nim i něco navíc. Sebevědomější vzhled a elegantnější linie karoserie jsou doplněny novými světlomety, nárazníkem a přední maskou. Celek harmonicky dotváří nová zadní koncová světla nad zásadně přepracovaným zadním nárazníkem.

Dokonalá syntéza techniky a designu

Nové prvky i uspořádání interiéru ještě vice zvýraznily pocit komfortu, pohodlí i bezpečnosti. Octavia nyní nabízí zcela novou generaci tří a čtyřramenných volantů, ale například i autorádií a navigací, a to od základních spolehlivých provedení až po nejmodernější přístroje.

Ovládání klimatizace s modulárním uspořádáním je na nejvyšší technické úrovni. Sdružené přístroje mají nyní bílé LED podsvícení a kontrastní displeje s bílým písmem na černém podkladu. Spolu s klasickým zeleným podsvícením ostatních elektronických komponentů vytváří svěží kombinaci, která neruší během jízdy.

Materiály a barvy pro sedačky a výplně dveří odpovídají nejnovějším trendům, stejně jako nové dekory výplní dveří a přístrojové desky pro každý ze tří stupňů výbavy.

Vyspělé technologie

O tom, že technologie, kterými disponuje nová Octavia, patří k nejvyspělejším, jaké lze dnes v moderních automobilech vůbec nalézt, svědčí nejlépe nabídka pěti benzinových a tří dieselových agregátů i nabídka moderních mechanických a automatických převodovek.

Pro Octavii je například připravena i nová 7° automatická převodovka DSG, speciálně konstruovaná pro motory 1,2 TSI/77 kW, 1,4 TSI/90 kW a 1,8 TSI/118 kW.

Nabídka motorizací zahrnuje nyní benzinové agregáty od 1,4 MPI/59 kW až po špičkový motor 2,0 TSI s výkonem 147 kW pro model RS!

Vyznavači nafty mohou volit z přeplňovaných agregátů se systémem vstřikování paliva common rail (1.6 TDI CR/77 kW, 2.0 TDI CR/ 103 kW nebo 2.0 TDI CR/125 kW ve verzi RS).