Život je vše, jen ne předvídatelný. A to dnes platí asi víc než kdy jindy. A co uděláte, když vaší největší vášní je navrhování aut? Pokud jste součástí týmu, který stál u zrodu Altey, vaši odpověď bude možné shrnout do jednoho slova: přizpůsobivost. Anebo jinak – dříve než jsme narýsovali první plány Altey, mysleli jsme na ty vaše.

Ať do svých plánů zahrnete cokoli, Altea je spolehlivým partnerem.

Ať už potřebujete trochu místa z jakéhokoli důvodu, je dobré vědět, že s Alteou ho získáte víc než dost. Důmyslně propracovaný interiér spolu s nejlepšími jízdními vlastnostmi ve své třídě řadí Alteu hned dva kroky před ostatní vozy. Zmínili jsme se například o tom, že její bezpečnostní prvky jsou jedny z nejpokročilějších v daném segmentu, a to navíc v kombinaci s vysokým pohodlím a špičkovými technologiemi?

SEAT Altea dostal design, který zahrnuje například sportovní mřížku vpředu, zpětná zrcátka v barvě vozu a širší zadní okno, natáčecí bi-xenonové světlomety (výbava na přání), propracované dveře zavazadlového prostoru a kola z lehkých slitin. SEAT Altea stále nabízí nejvíce prostoru ve své třídě.

To, že SEAT Altea je stále ve své třídě vozem s nejlepšími jízdními vlastnostmi, je dáno také podvozkem s nezávislým zavěšením zadních kol typu Multilink. V momentě, kdy kolo začne prokluzovat, SEAT Altea pomocí systému ESP vyrovná jízdní dráhu a dynamiku kola upraví tak, aby kontakt s vozovkou byl ideální. Výsledkem je vyšší stabilita a bezpečnost, okamžitá odezva a pohodlí při řízení. Takže vzhůru do zatáček!

Přizpůsobivost by nebyla možná bez výkonu a SEAT Altea jím bohatě disponuje. Její sportovní ladění podporuje sedmistupňová převodovka DSG s možností řazení pádly pod volantem (ve verzi 1.8 TSI 160 k), se kterou přeřadíte během milisekundy. Systém DSR, který je vybudován na základech dokonale vyladěného dynamického podvozku Agile Chasis, doplňuje indikátor řazení rychlosti – to aby vaše Altea poskytovala ten nejlepší výkon a vždy podle vaší nálady. Pokud si vyberete dieselovou jednotku 2.0 TDI 170 k s inovativní technologií Common Rail, získáte dynamický a tichý vůz s nízkou spotřebou a rychlou odezvou. A pak už je jen na vás, zda se rozhodnete pro tempomat či navigaci s dotykovou obrazovkou – pokaždé si vytvoříte auto, jehož výkon je velký stejně jako prostor, který nabízí.

Co by byl život bez překvapení? Těch milých samozřejmě – jako je třeba multifunkční volant s přípravou pro Bluetooth handsfree nebo nová přístrojová deska. Součástí navigace s dotykovou obrazovkou jsou dva sloty pro SD karty (výbava na přání). Samozřejmostí je multimediální port (USB/AUX-in), ke kterému připojíte svůj iPod® nebo MP3 přehrávač a rádio s přehrávačem CD/MP3. Protože nemůžeme vědět, z čeho budete poslouhat svou oblíbenou muziku.