S chytrým využitím prostoru, spoustou místa nad hlavou a s multifunkčními sedadly je SEAT Altea XL připravená naprosto na vše. Jak už naznačuje její jméno, je opravdu velká. Až 1604 litrů zavazadlového prostoru a geniálně řešené úložné prostory a špičkové technologie vytvořily vůz, který celá rodina uvítá s otevřenou náručí.

SEAT Altea XL: Pokaždé získáte něco navíc.

Větší prostor, dynamické linie, spousta možností uspořádání sedadel, skvělé jízdní vlastnosti, vyšší bezpečnost a ovládací prvky tam, kde je potřebujete – přímo pod palcem. SEAT Altea XL je vůz dokonale přizpůsobený svému prostředí – kterým je především vaše rodina.

SEAT Altea XL je prostě lepší – ať už se podíváte na tvar karosérie, na nová světla nebo inovované technologie. Či je pro vás důležitější barva karosérie a čalounění a vzhled kol z lehkých slitin? Buďte bez obav, SEAT Altea XL splní každé vaše přání. I proto je o 18,7 cm delší než Altea a zavazadlový prostor obsáhne 532 litrů. A stačit jinak poskádat sedadla – a máte tolik prostoru, kolik potřebujete. Děti, zavazadla a veškeré nezbytnosti pro víkendový výlet. Vše se do SEATu Altea XL bez potíží pohodlně vejde.

Navíc jsou přední opěradla na zadní straně podobně jako v letadle vybavena odkládacími stolky*, pro dokonalý komfort cestujících vzadu. Zadní opěradla jsou nastavitelná a umožňují dětem lehnout si a odpočívat po tvrdé celodenní dříně – tedy, hře.

SEAT Altea XL byl oceněna pro své jízdní vlastnosti – a to není náhoda. Je to výsledek dokonalé harmonie velikosti, poměru kol a inovativních technologií. Zadní náprava typu Multilink spolu s dynamicky laděným podvozkem Agile chassis jsou zárukou přesné a rychlé odezvy řízení. Spolu s brzdami a převodovkou tvoří kompaktní celek, který okamžitě vykonává vaše příkazy. A to není vše, proč je řízení SEATu Altea XL čistým potěšením – antiblokovací systém (ABS) a elektromechanický posilovač řízení, který tah řízení přizpůsobuje rychlosti, a tak neustále zajišťuje co největší kontrolu nad vozem. SEAT Altea XL je vybaven i elektronickým stabilizačním programem ESP, který okamžitě koriguje rychlost otáčení kola, není-li v záběru. Bezpečnost a stabilita tu kráčejí ruku v ruce.

Při zlepšování SEATu Altea XL jsme se pokoušeli předvídat všechny vaše potřeby. Proto jsme přidali dešťový senzor*, který zapíná stěrače podle vámi stanovených kritérií. Na začátku i konci každé cesty můžete využít zadní parkovací senzory v náraznících, který vás upozorní v moment, kdy se dostanete příliš blízko k vedlejšímu vozu. Další promyšlené detaily, které mají za úkol řízení co nejvíce zpříjemnit, poskytuje asistent rozjezdu do kopce výbava na přání, se kterým budou rozjezdy hladké a plynulé. Tempomat** pak usnadní cestování tam a zpět z rodinné dovolené.