Rodinné MPV které převeze až 7 pasažérů. Díky systému Flex7 můžete vždy přizpůsobit interiér svým potřebám aniž byste vyndaly jediné sedadlo. Opel Zafira má líbiví design a dobré dílenské zpracování. Opel Zafiru pořídíte v těchto výbavách: Essentia, Enjoy, Cosmo. Opel Zafira má v nabídce benzínové i dieselové motory se systémem common rail. Opel Zafira OPC je určená pro řidiče kteří chtějí s rodinným vozem jezdit sportovně.

Rozměry Opel Zafira: délka 4467 mm, šířka 1801 mm, výška 1625 mm.

Úložné prostory

Opel Zafira je vybaven různými praktickými podnosy a oddíly pro každou sedačku. Celkem má – podle vybavení – zhruba 30 možností úložného prostoru pro malé a velké předměty.

Systém sedadel Flex7®

Tolik sedadel a tolik prostoru kolik potřebujete, vytvořených rychle, jednoduše a s minimálním úselím. Patentovaný systém Flex7® znamená skutečnou flexibilitu a pohodlnost. Díky flexibilnímu uspořádání 2-3-2 můžete konfiguraci sedadel snadno změnit od dvou do sedmi sedadel během pouhých 15 sekund. Proto je Opel Zafira velmi vhodný pro rodinný výlet nebo pro přepravu rozměrného nákladu.

Například můžete sklopit jedno nebo obě sedadla ve 3. řadě na podlahu. Sklopením sedadel ve 2. řadě 60:40 se dají ještě více rozšířit možnosti uložení nákladu nebo zvětšit prostor. Existuje i možnost i jednoduchého složení opěrek zad vpřed nebo dvojnásobného překlopení sedadel k přední řadě.

Sklopení předního sedadla pro spolujezdce

Volitelné sklopné přední sedadlo pro spolujezdce umožňuje uložit do vašeho Opelu Zafira snadno a bezpečně předměty o délce až 2,7 m. Po sklopení nabízí zadní strana sedadla také vhodný plochý prostor.