Rodinný automobil řadící se do skupiny vozů MPV. Opel Meriva je malý jen na pohled chcete převést nějaký rozměrnější náklad s Merivou není problém stačí jen sklopit sedadla. Opel Meriva nabízí tyto stupně výbavy: Essentia, Enjoy, Cosmo. Opel Meriva nabízí výkonné benzínové tak i naftové motory. Chcete zažít sportovní zážitek? Pořiďte jsi Opel Meriva OPC.

Opel Meriva rozměry: délka 4052 mm, šířka 1948 mm, výška 1624 mm.

Vnější design

Účelný a sebejistý design je tím, co novou Merivu odlišuje. Úspěšně pokračuje v designérském duchu Opelu, kde „se sochařská umělecká zručnost setkává s německou precizností“. Tento postoj je široký a stabilní, a zachovává stejný důraz na kvalitu, kterou se vyznačoval Opel Insignia a Opel Astra.

Dlouhá linie střechy kombinovaná s ostrým motivem Opelu na boční konstrukci dodávají svěží a průbojný styl. Ikonické zvlnění spodního okenního profilu není jen stylové, přitahuje také pozornost k vynikajícímu výhledu ven, který mají spolucestující vzadu.

Kromě toho, že design představuje maximální preciznost a zpodobnění kvality, také dokonale vyjadřuje vytříbený smysl pro identitu jednotlivce.

Vnitřní design

Uvnitř kabiny je prostředí přívětivé právě tak, jak naznačují doširoka rozevíratelné dveře. Pojetí bočních částí interiéru Opelu harmonicky uzavírá celou čelní plochu od palubní desky až po detaily u dveří. Lehký sklon středového sloupku a úzké A sloupky dávají pocit většího prostoru.

Široká a podpůrná sedadla, osvětlení interiéru a použití dekorativních materiálů společně s vysokým standardem povrchové úpravy a pocitem kvality u ovládacích prvků zanechávají silný a dlouhotrvající dojem.