Elegantní a zároveň moderní design, který byl oceněn v mnoha evropských zemí. V Opel Insignia jsou použity vyspělé technologie. Vůz se řadí mezi vozy střední třídy a klade důraz na bezpečí posádky. Opel Insignia se nabízí jako sedan nebo sports tourer. Opel Insignia nabízí tyto stupně výbav: Insignia, Edition, Sport, Cosmo. Motory v Opelu Insignia jsou nejen silné ale také úsporné.

Opel Insignia rozměry: délka 4830 mm, šířka 1498 mm, výška 2084 mm.

Design exteriéru

Rozmáchlý design předku vozu přitahuje oko k jemným křivkám a k harmonickým liniím.Smyslný uvolněný povrch Opelu Insignie je vepředu zdůrazněn výraznými skupinovými světly s „křídlovým“ tvarem světel a mřížkou chladiče. Tyto prvky jsou sebevědomým vyjádřením výraziva nového designu vozů Opel. Široký postoj nového Opelu Insignia je podtržen integrovaným rozšířením blatníků nad koly.

Mohutná silueta je zdůrazněna plynulou muskulaturou karoserie, včetně „nožového“ ostří, vytvarovaného do boků karoserie. Hladký sošný tvar přímo zve k jízdě.

Záď vozu se ušlechtile prodlužuje do hladkých, mocných linií střechy ve tvaru kupé. Design zde  dosáhl harmonie, která dává novému Opelu střední třídy vzhled zároveň svalnatý i elegantní.

Opel Insignia je navržena s holistickou důkladností do takových detailů, že dokonce i prvky odpružení jsou aerodynamicky optimalizovány.Výsledkem je jeden z nejnižších součinitelů opdoru vzduchu ve své třídě.

Design interiéru

Design interiéru Opelu Insignie je ozvěnou plynnulých linií a měkkých křivek, které charakterizují styl exteriéru. Zkušenosti a rafinovanost, které byly investovány do Opelu Insignia, jsou evidentní v kadém detailu interiéru.

Elegantní a přesto sportovní design, kombinovaný s vysoce kvalitními povrchy, zdůrazněnými chromovými prvky a odvážnými barvami vítá a objímá cestující a zároveň vyhovuje nejvyšším standardům ergonomiky a komfortu.

Všechny hlavní povrchy jsou potaženy materiály měkkými na dotek, které kabině vozu dávají prvotřídní dotykovou kvalitu.Horní povrch palubní desky vytváří kontinuální oblouk, který vplývá do tvarovaného výlisku vnitřní strany dveří a vytváří tak v kabině široké a prostorné prostředí. Strmý sklon čelního skla umožňuje instalaci airbagu splujezdce bez omezení prostoru pro velkou odkládací schránku.