Nejprodávanější vůz značky Opel. Opel Astra se řadí mezi vozy nižší střední třídy. Zpracování a jízdní vlastnosti jsou vysoké. Opel Astrase prodává jako 3 dv., 5 dv., sedan či caravan. Opel Astra nabízí silné a výkonné motory. Výbava vozu je široká a obsáhlá můžete volit z těchto výbav: Essentia, Enjoy, Cosmo, Sport. Opel Astra OPC je sportovní vůz se kterým si užijete hodně jízdní zábavy.

Opel Astra rozměry: délka 4249 mm, šířka 2033 mm, výška 1460 mm.

Vnější design

Styling z čelní perspektivy má onen okamžitý účinek a působivost, které charakterizují Opel Insignia. Široká konstrukce působí mohutným i sportovním dojmem, stejně jako jednotný styl světel, mřížky chladiče a předního nárazníku. Světlomety ve tvaru orlího oka mají nápadná denní světla. Výrazně zkosené čelní sklo dodává tradičnímu formátu hatchback nádech sportovního vzrušení.

Vnitřní design

Velkorysé linie a široká přístrojová deska vytváří harmonii příjemného pocitu vzdušnosti a prostornosti. Materiály špičkové kvality nového Opelu Astra doplňuje jejich mistrovské provedení. Hlavní povrchy jsou dekorativně upraveny pomocí materiálů, které jsou jemné na dotek, a vláken nejvyšší kvality.

Chromované prvky dodávají interiéru technický a moderní ráz. Také se zde nachází motiv ostří v detailech, jakými jsou větrací otvory, madla dveří a volant.

Detailům byla v novém Opelu Astra věnována velká pozornost – třeba designu a praktickému umístění řídících prvků, například u multifunkčního spínače nebo tlačítek na středovém sloupku. Výsledek: znamenitý interiér se zaměřením na řidiče a s vynikajícími ergonomickými vlastnostmi.