Vítejte v katalogu vozidel, kde získáte informace o autech. Chcete nejlevnější pojištění pro svůj vůz?

Posts Tagged ‘karoq’

Slováci mají své auto roku 2018. Kdo porazil Škodu Karoq?

Českým autem roku 2018 se stalo populární škodovácké SUV Karoq. Ale jak dopadla podobná anketa u našich východních sousedů? Slovenští motorističtí novináři volili vítěze soutěže Auto roku 2018 a jejich volba nakonec padla na korejské gran turismo Kia Stinger.

Charismatická Kia Stinger si to ve finále rozdala s vozy Honda Civic. Alfa Romeo Stelvio, Hynudai Kona, Suzuki Ignis, Audi A8, Opel Insignia a Škoda Karoq. Na prvním místě se umístila s celkovým počtem 95 bodů, což je o 18 více než v případě druhé Insignie. Třetí Ignis získal 59 bodů, tedy o jeden bod více než bramborový Karoq.

Pokud jste bedlivě sledovali českou anketu, pak vám jistě neuniklo, že se ve finále slovenské soutěže umístilo několik stejných finalistů. Konkrétně to byl vítěz Kia Stinger, Opel Insignia a Škoda Karoq. U nás první pětku doplnily vozy BMW 5 a Subaru Impreza.

Slovenské auto roku 2018 hodnotilo celkem 15 zkušených motoristických novinářů. Každý z nich otestuje minimálně 50 vozů za rok. Kritéria hodnocení podléhala pravidlům evropského Auta roku.

Co se týče prestižnějšího ocenění v rámci ankety evropské Auto roku 2018 (Car of the Year), výsledky budou známy začátkem března. Vyhlášení proběhne tradičně v předvečer velké motoristické události – autosalonu v Ženevě. Do finálové sedmičky s kromě modelu Stinger dostaly také Audi A8, Alfa Romeo Stelvio, Seat Ibiza, Citroën C3 Aircross, Volvo XC40 a BMW 5.

Z výsledků české, slovenské a evropské ankety za poslední roky je zřejmě, že porotci jednotlivých zemí mají zcela jiné preference. V posledních 18 letech se na prvním místě umístil jediný automobil. Stalo se tak v roce 2013 a z prvenství se radovala automobilka Volkswagen. Modelu Golf se podařilo to, co doposud žádnému jinému vozu. V roce 2017 pak měly totožný výsledek česká a slovenská ankety. Zabodovalo velké SUV Škoda Kodiaq.

Článek jsme připravili ve spolupráci s motoristickým magazínem www.motocars.cz.

Galerie
04 fabia_200x80 fabia_combi_200x80 superb_combi_200x80 octavia_fl_03 octavia_combi_fl_02 yeti_06 01_0
Využijte srovnání cen povinného ručení od ePojisteni.cz

Kalkulačka povinného ručení od Topsrovnání.cz Vám pomůže při výběru povinného ručení.