Pátá generace vozu Hyundai Sonata, má elegantní vzhled, nabízí dobrý vnitřní prostor, svezení je komfortní. Již základní výbavě jeHyundai Sonata dobře vybaven. Automobil se nabízí ve dvou stupních výbav Comfort, Premium. Motory mají dobrý výkon a příznivou spotřebu paliva. Hyundai Sonata je k dispozici se třemi benzínovými a jedním naftovým motorem.

Hyundai Sonata rozměry: délka 4800 mm, šířka 1832 mm, výška 1475 mm.

Řidič dnešní Sonaty je motivovaný a energický, dokáže se vyrovnat s nároky hektické kariéry, má milující rodinu a spolehlivé přátele. Musí-li občas učinit kompromis, rozhodně ne co se týče automobilu. Design Sonaty je ostrý, silný a moderní. Zároveň je ale sofistikovaná a elegantní. Přesně jako její majitelé. Až budou obklopeni stylovým interiérem Sonaty, budou se cítit dobře.

Sonata využívá nejlepší aktivní a pasivní bezpečnostní prvky: zavěšení kol s dvěma příčnými rameny vpředu a vícebodovým zavěšením vzadu, přesné hřebenové řízení a účinné kotoučové brzdy. V kombinaci s elektronickým rozdělovačem brzdné síly (EBD) a protiblokovacím systémem (ABS) dosahuje brzdný výkon Sonaty špičkových parametrů. Elektronický stabilizační systém (ESP) zabraňuje vzniku kritických situací. Když snímače na kolech, ovládacích prvcích a dalších částech vozu zjistí cokoli nezvyklého, řídicí jednotka situaci okamžitě přizpůsobí výkon motoru a brzdění jednotlivých kol.