Čtyřdveřový čtyř až pětimístný vůz, motor vpředu a trvalý pohon všech čtyř kol, tak to je stručná charakteristika vlajkové lodi automobilky v oblasti luxusních vozů. Tento model je vybaven šestiválcovým 3,5 litrovým benzínovým agregátem používajícím vstřikování paliva PGM-FI a rozvod SOHC i-VTEC, který poskytuje výkon 295 koní a 351 Nm točivého momentu.

Honda Legend je luxusní limuzína napěchovaná nejmodernější technologií, kterou je například Unikátní systém pohonu všech kol Super Handling All-Wheel Drive pro sportovní jízdu a bezpečný průjezd zatáčkami, dále pak systému pro zmírňování následků kolize (Collision Mitigation Brake System), aktivních předních světlometů (Active Front Lighting System) a zvedací kapoty pro lepší bezpečnost chodců. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak Prvotřídní audiosystém Bose, satelitní navigace s mapovými podklady na DVD a s hlasovým ovládáním, parkovací kamera a rozhraní Bluetooth. To vše je nabízeno pouze s automatickou 5ti stupňovou převodovkou s možností řazení páčkami pod volantem.

Pohodlí

V interiéru Hondy Legend se snoubí elegantní luxus s čistým, účelovým designem a vzniká tak prostředí, které ladí se sportovním charakterem vozu. Současně je vozidlo vybaveno širokou paletou nejmodernějších technických funkcí, které se vyznačují snadným a intuitivním ovládáním.

Velká pozornost byla věnována vysoké kvalitě a zpracování materiálů. Ergonomická kožená sedadla potažená perforovanou kůží pomáhají zajistit sportovní a zároveň kultivovaný zážitek z jízdy. Po celé délce palubní desky se táhne obložení z javorového dřeva, zatímco středová konzola, kde jsou umístěny ovladače klimatizace, audiosystému a navigace, má matně kovové provedení a působí tak techničtěji. Hlavní přístroje a velký podsvícený navigační displej jsou snadno čitelné. Všechny důležité ovladače jsou v pohodlném dosahu řidiče.

Výjimečný zážitek z hudby

Model Honda Legend je vybaven audiosystémem Bose® audio, který je zárukou výjimečného hudebního zážitku. Pomocí deseti reproduktorů zkonstruovaných speciálně pro model Legend americkým týmem Bose®, se z prostoru pro cestující stane koncertní hala. Prostorový zvuk proniká ke všem pěti sedadlům. Zabudovaný CD přehrávač na 6 disků umožňuje přehrávání médií DVD-Audio, CD a MP3. Zvolené zvukové funkce systému mohou být ovládány hlasem. Například hudební skladby nebo CD lze změnit pomocí hlasového ovládání.