Pětidveřový šestimístný velkoprostorový vůz, motor vpředu a pohon předních kol, který je poháněn buď benzínovou podélně uloženou 4 válcovou 1.8 používanou i v jiných modelech, která vstřikuje palivo pomocí PGM-FI a používá rozvod SOHC i-VTEC, nebo vznětovou 2.2 s common railem II. Generace. Zajímavostí je že oba motory mají stejný výkon 140 koní, ale vznětový agregát má téměř 2x tak velký točivý moment jak benzínový motor.

Honda FR-V je rodinný vůz disponující velkým vnitřním prostorem a variabilním interiérem pro 6 osob. I přes tyto přednosti je to designove sportovně vyhlížející vůz s ostře řezanými rysy, typickými pro japonská auta. Model je nabízen pouze v jedné úrovni výbavy a to buď s manuální 6ti stupňovou manuální převodovkou, nebo v kombinaci s benzínovým motorem s automatickou 5ti stupňovou převodovkou.

Převezměte kontrolu

Ačkoliv je Honda FR-V zkonstruována pro přepravu osob a velkých zavazadel, nezapomněli jsme ani na řidiče. Vlastně ani nezáleží na tom jaký automobil právě konstruujeme, vždy totiž začínáme u řidiče. Proto není překvapením, že model FR-V je automobilem pro řidiče, ve kterém jsou ovládací prvky na dosah prstů a informace vždy v zorném poli vašich očí.

Vezměte si například modře podsvícené číselníky přístrojů. Nejen že dobře vypadají, ale při jízdě v noci jsou jasně čitelné, aniž by působily rušivě. Pro jednodušší ovládání vozu si můžete objednat motor 1.8 i-VTEC s naší novou pětistupňovou automatickou převodovkou. A pokud potřebujete pomoc při určování trasy vaší cesty, můžete svůj vůz vybavit volitelným satelitním navigačním systémem. Toto jsou pouze tři věci, které řízení Hondy FR-V dělají uvolňujícím a příjemným. Zbytek poznáte sami jakmile do ní usednete.