Čtyřdveřový čtyř až pětimístný sedan, motor vpředu a pohon předních kol. Model je prodáván pouze s benzínovou čtyřdobou řadovou kapalinou chlazenou 4 válcovou napříč uloženou 1.8, využívající rozvod i-VTEC a vstřikováním paliva PGM-FI.

Honda Civic  sedan je elegantní vůz střední třídy s mírnějším designem než hatchback. Nabízí se ve dvou úrovních výbavy a to se 6ti stupňovou manuální převodovkou, případně se 6ti stupňovým automatem.

Honda Civic vždy nabízela pokročilé funkce s cílem poskytnout zákazníkům výkon a radost z jízdy, úsporný a ekologický provoz a vysokou úroveň bezpečnosti. Model pro rok 2006 jde ovšem dále než kterýkoliv jeho předchůdce. Prvním viditelným rozdílem jsou odlišné rozměry modelu Civic sedan – vůz je širší, delší a nižší, což mu dodává dynamický a futuristický vzhled. Nové proporce také přispívají k efektivnějšímu využití prostoru, dobré ovladatelnosti a vynikajícím jízdním vlastnostem.

Karosérie obsahuje konstrukci Advanced Compatibility Engineering (ACE) vyvinutou společností Honda, která umožňuje řízené pohlcování energie vznikající při čelním nárazu prostřednictvím sítě nosných prvků v konstrukci přídě vozidla.

Úsilí značky Honda v oblasti bezpečnosti se však nezaměřuje pouze na cestující ve vozidle, ale také na chodce. Aby bylo možné snížit riziko poranění chodce v případě nehody, jsou kapota a blatníky nového modelu Civic zkonstruovány tak, aby se při kontaktu s hlavou dospělého nebo dítěte deformovaly. Energii pohlcující zasouvací podpěry kapoty, ramena stěračů a úchyty blatníků umožňují v případě srážky výraznou deformaci.