Špičkové a moderní motory
Fiat Bravo nabízí výběr ze 3 benzínových a 3 dieselových motorů.
Svou premiéru ve Fiatu Bravo má řada nízkoobjemových turbobenzínových motorů T-Jet, které poskytují vysoký výkon, nízkou spotřebu paliva, rychlou odezvu na sešlápnutí plynového pedálu, robustnost a vysokou spolehlivost. Nabízeny jsou ve výkonových variantách 120 a 150 koní a z hlediska poměrného výkonu představují absolutní světovou špičku v benzínových motorech. Nabídka benzínových motorů je doplněna osvědčeným agregátem Fire 1.4 16v o výkonu 90 koní.

Novinkou je motor 1,4 16V MultiAir s výkonem neuvěřitelných 140 k, který uspokojí Vašeho sportovního ducha. Tento motor získal ocenění „Nejlepší nový motor roku 2010″ („Best New Engine of the Year“), kterou mu udělila mezinárodní porota složená ze 65 automobilových novinářů z 32 zemí.
Dieselové motory již tradičně zastoupeny řadou Common Rail Multijet druhé generace. Jejich přednostmi jsou především tichý a kultivovaný chod, nízké emise, nízká spotřeba paliva a vysoký výkon. Na výběr jsou 3 vznětové agregáty: 1.6 MultiJet 105 k, 1.6 MultiJet 120k nebo špičkový 2.0 MultiJet 16v 165 k.Jako jeden z mála vozů ve své kategorii je Fiat Bravo u všech motorizací standardně vybavenšestistupňovou manuální převodovkou.

Samozřejmostí je, že Fiat myslí i na životní prostředí a proto všechny motory v nabídcesplňují normu Euro 5.