Citroen C6 se řadí do nejvyšší třídy, má nadčasový design, automobil nabízí nejnovější technologie. C6 si určitě najde své zákazníky má proto dobré předpoklady. U Citroenu C6 jsou v nabídce 3 motory, 2.2 HDi 16V 173k, 2.7 HDi 24V 208k, 3.0i V6 24V AT 215k.Citroen C6 má v nabídce 2 převodovky bud manuální 6 stupňovou nebo 6 stupňovou automatickou.

Citroen C6 má tři stupně výbavy: C6, Lignage, Exclusive. Citroen C6 rozměry: délka 4908mm, šířka 2080mm, výška 1464mm.

Velkou inovací je systém promítání na čelní sklo (head-up displej), jenž lze dle libosti aktivovat či deaktivovat. Virtuální obraz promítaný na čelní sklo se nachází v zorném poli řidiče a nabízí všechnydůležité jízdní informace (rychlost, navigaci, výstražná hlášení). Doba přizpůsobení zraku pro čtení údajů je tak zkrácena o polovinu a řidič již nemusí odvracet zrak od vozovky. Palubní počítač, kterýje elegantně zasazený do středu palubní desky, umožňuje řidiči průběžně sledovat různé informace související s řízením a pohodlím všech cestujících. Navigační systém NaviDrive, který je integrovándo centrálního panelu vozu Citroën C6, zahrnuje prvky audiosystému, telefon GSM s funkcí „hands-free“ a navigaci GPS s možností hlasové volby. Součástí systému je i velký barevný displej súhlopříčkou 7″ a formátem 16/9. Parkovací asistent vpředu i vzadu upozorňuje na blízkost překážky vizuálně na barevném multifunkčním displeji a zároveň stupňujícím se zvukovým signálem vzávislosti na vzdálenosti od překážky.

Citroën C6 je vybaven novým systémem aktivního odpružení s řízenou tuhostí tlumičů. Konstrukce zavěšení předních i zadních kol vychází ze zkušeností získaných ve sportovním odvětví a je nedílnousoučástí tohoto moderního systému hydropneumatického odpružení. Toto odpružení zajišťuje: • automatické udržování světlé výšky bez ohledu na zatížení vozidla • proměnnou výškovou polohukaroserie v závislosti na rychlosti vozidla a profilu silnice, aby byla optimalizována spotřeba paliva a světlá výška. Řízená tuhost tlumičů umožňuje automaticky kombinovat dva režimy: komfortnínebo sportovní s využitím šestnácti různých stupňů tlumení s cílem najít odpovídající kompromis mezi vaším pohodlím a dynamikou jízdy. Řidič si může mimo jiné vybrat jeden ze dvou režimůodpružení. Základní režim pro klidnou jízdu eliminující nerovnosti vozovky a režim „sport“ pro maximální potěšení z jízdy při plném zachování bezpečnosti. Tempomat vozu Citroën C6 umožňujeudržovat rychlost vozidla na naprogramované hodnotě bez sešlápnutí plynového pedálu. Na to, aby nedošlo k překročení přednastavené maximální rychlosti dbá omezovač rychlosti, jehož funkceje automaticky vyřazena z činnosti v případě prudkého sešlápnutí plynového pedálu.