Citroën C4 Picasso je dalším MPV od úspěšné francouzské automobilky. Vyrábí se v pětimístné a sedmimístné verzi. Na první pohled jej poznáte díky elegantní karoserii, která je modelům s přízviskem Picasso vlastní. Její bohaté prosklení včetně panoramatického čelního okna navíc ještě umocňuje vzdušnost vnitřního prostoru.
Interiér je nečekaně luxusní a nabízí velké množství odkládacích prostorů. Zavazadlový prostor je dostatečně velký i pro rodinný náklad na dlouhé cestování (minimální objem 500 litrů).
Bezpečnostní výbava je také velkorysá – ESP a další integrované systémy, 7 airbagů a podobně, vše již v základní výbavě.
Oproti staré Xsaře Picasso je C4 velký skok kupředu, jak technologicky, tak i designově.

Menší sourozenec sedmimístného Citroënu převzal jméno C4 Picasso, zatímco velké Picasso dostalo název Grand C4 Picasso podle vzoru Scénic/Grand Scénic. Ve srovnání s Xsarou Picasso je C4 Picasso téměř o 20 cm delší, o 8 cm širší a o 2,5 až 4,5 cm vyšší (podle verze). Extrémní rozvor Xsary Picasso stojí možná za jejím úspěchem, ale tvůrci nových modelů se rozhodli pro vyváženější kombinaci proporcí určenou rozvorem 2728 mm.