Se svým dynamickým vzhledem a řadou inovací dokazuje, že patří mezi špičku v nejvyšší třídě vozů. Náskok díky technice charakterizuje nejen plně hliníková karoserie, ale i standardně dodávané adaptivní pneumatické pérování a vyspělé multimediální rozhraní MMI, které představuje výkonný „elektronický mozek“ vozu, zároveň však je snadno a příjemně ovladatelné a spolehlivé. A8 má silné a úsporné motoryVýbava vozu je velmi rozsáhlá, s ohledem na kategorii luxusních vozů. Vůz se nabízí ve verzích: Audi A8, Audi A8 6.0 V12, Audi A8 long a Audi S8

Audi přináší novou generaci luxusních limuzín A8, které se vyznačují fascinujícími sportovními vlastnostmi, inovativní technikou a suverénním komfortem. Nová vlajková loď je názornou ukázkou náskoku díky technice. Její karoserie je vyrobena z lehkého hliníku, motory kombinují vysoký výkon s mimořádnou hospodárností a v elegantním interiéru, jehož pečlivé zpracování je na úrovni manufakturní výroby, má řidič k dispozici zdokonalený ovládací systém MMI. Další součástí výbavy jsou nové asistenční systémy a inovativní světlomety s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce.

Elegantní tvary karoserie, která je díky prostorovému rámu Audi Space Frame (ASF) z hliníku přibližně o 40 procent lehčí než srovnatelná karoserie z oceli, vyzařují mocnou energii. Interiér fascinuje posádku novým designem, prosvětleným prostorem a nekompromisním, vysoce kvalitním zpracováním, které prozrazuje maximální pozornost věnovanou každému detailu. Audi A8 spojuje nový stupeň inteligence s příkladně jednoduchým ovládáním. Ovládací systém MMI (Multi Media Interface) přináší průkopnickou inovaci: v kombinaci s navigačním systémem může být vybaven touchpadem. Prostřednictvím funkce MMI touch může řidič intuitivně ovládat mnoho funkcí – například může zadat cíl navigační soustavě psaním písmen na touchpad.