Audi uvedlo na trh novou modelovou řadu, zaměřenou na atraktivní segment automobilového trhu, sportovní coupe. Moderní design dodal novému kupé elegantní a zároveň dynamický vzhled. Díky výkonným motorům FSI a TDI Audi A5 konkuruje svým rivalům BMW a Mercedes. Rozsáhlé a exkluzivní prvky výbavy a také kvalita zpracování je u Audi na nejvyšší úrovni. Vrcholem nabídky řady 5 je sportovní verze AUDI S5.

Nejdůležitějším důvodem pro koupi kupé je pro zákazníky design

A zde mluví Audi A5 samo za sebe: řeč tvarů Audi, která je jak progresivní, tak stylová, je zde na vrcholu. Sportovní silueta, precizní linie v souhře s energickými plochami, expresivní příď a stejně výrazná záď vytvářejí absolutně strhující kupé. „Audi A5 je nejkrásnějším autem, které jsem kdy navrhl,“ je přesvědčen šéf designu Walter de’Silva. U nového A5 jsou samozřejmě zdůrazněny sportovnost, elegance a výkonnost: proporce kupé jsou tvořeny velmi širokým a plochým tělem vozu, krátkým předním převisem a protaženým přechodem od C-sloupku ke krátkému ukončení zádi.

Audi A5 působí dynamicky, ještě než se rozjede:

široký rozchod, velká kola, dlouhý rozvor kol a krátké převisy nevytvářejí pouze silný výraz, ale patří také mezi základní prvky nezaměnitelně aktivního pocitu z jízdy. Audi A5 je novým měřítkem ve své třídě pro přesné chování v zatáčkách, vynikající věrnost stopě, vysokou agilitu a přesto prvotřídní komfort valení.