Vítejte v katalogu vozidel, kde získáte informace o autech. Chcete nejlevnější pojištění pro svůj vůz?


Sněhové řetězy

Již dávno neplatí, že by se zima a hlavně extrémní podmínky na silnicích týkali pouze horských oblastí. Stále častěji se můžeme setkat s tím, že i vozovky v nížinách jsou během zimy pokryté sněhem, nebo také ledem. Samozřejmě jízda na takovém povrchu může být extrémně nebezpečná, a proto by každý řidič měl mít ve svém voze pro tyto případy kvalitní zimní řetězy. Výběr je na našem trhu skutečně široký, ale dalo by se říci, že mu dominují hned dvě značky. Jednou z nich je určitě Thule, která je zárukou kvality v této oblasti sama o sobě, jelikož pochází ze Švédska. Kde jinde by se tak mohli vyrábět ty nejkvalitnější řetězy, než právě v zemi, kde jsou silnice pokryté sněhem na denním pořádku.

Tou druhou značkou, která na našem trhu dominuje, je König. Tyto řetězy se vyznačují především velmi vysokou pevností a odolností, a tak jsou vhodné i do těch nejextrémnějších podmínek. Jejich hlavní výhodou je potom velmi příznivá cena, která však nijak neubírá na kvalitě samotných řetězů. Ať už se rozhodnete pro jakéhokoliv výrobce z těchto dvou jmenovaných, můžete si být jisti, že jejich sněhové řetězy velmi napomohou k tomu, aby i vaše cesta končila zdárně v cíly, a váš vůz se na vozovce choval tak, jak sami potřebujete.

Samotné jízdní vlastnosti ovlivňuje řada faktorů, a s tím související i velikosti jednotlivých článků řetězu. Jejich velikost se také liší i podle toho, pro jaký vůz jsou určeny. Například König má ve své nabídce i řetězy s články o průměru 12 milimetrů, které jsou určené pro dodávková vozidla nebo karavany. Druhá jmenovaná značka, tedy Thule však také nestojí stranou, a mnoha technologickými novinkami vyšla vstříc třeba majitelům velkých SUV. Ať už tedy zvolíte jakéhokoliv výrobce, určitě si můžete být jisti, že vás jejich řetězy na cestách určitě nenechají ve štychu.

Comments are closed.

Galerie
05 07 fabia fabia_combi_200x80 06 octavia_combi_fl_02 supc003 01
Využijte srovnání cen povinného ručení od ePojisteni.cz

Kalkulačka povinného ručení od Topsrovnání.cz Vám pomůže při výběru povinného ručení.