Comfort

Nové kombi již v základním stupni výbavy Comfort uspokojí Vaše požadavky na jízdní vlastnosti, funkčnost, komfort, pohodlí, a samozřejmě i bezpečnost.

Elegantní vzhled vozu zdůrazňuje například chromovaná lišta kolem bočních oken, ozdobná koncovka výfuku i provedení mnoha prvků v interiéru, jako je vnitřní chromový paket nebo interiér Ray s dekorem Stromboli.

O bezpečnost cestujících se postará například 7 airbagů nebo standardně dodávaný systém ESP včetně ABS + MSR + ASR + EDS + HBA. Řidiči poskytuje dokonalý přehled přístrojový panel s multifunkčním ukazatelem MFA a řízení je příjemné i díky čtyřramennému volantu, nastavitelnému ve dvou osách, či výškově nastavitelnému sedadlu.

Cestující mají k dispozici dvě 12V zásuvky na středové konzole (vpředu a vzadu) a vedle odkládací schránky Jumbo Box s audiozdířkou a osvětlením i spoustu praktických odkládacích prostor v přístrojové desce, pod sedadly, na středové konzole, i za zadními podběhy v zavazadlovém prostoru. Zde je umístěna i praktická novinka, vyjímatelná LED svítilna. A například zadní loketní opěrka umožňuje vytvořit průchozí otvor do zavazadlového prostoru.

Standardem je rovněž klimatizace, pro dokonalý poslech hudby rádio Swing s CD, MP3 a osmi reproduktory, Light Assistant, el. ovládání oken vpředu a vzadu, nebo el. ovládaná vnější zpětná zrcátka.

Ambition

Vyšší stupeň výbavy, který vyhovuje požadavkům náročnějších zákazníků, přidává k bohaté základní nabídce Comfortu celou škálu dalších praktických, ale i komfortních prvků.

Už na prvý pohled je kombi ve výbavě Ambition rozeznatelné díky standardně montovaným 16“ kolům z lehké slitiny Spectrum, chromovanému rámečku chladiče a také eloxovanému střešnímu nosiči.

Ve standardní výbavě jsou mimo jiné bi-xenonové světlomety s funkcí AFS, výsuvné integrované ostřikovače světlometů, dešťový senzor a mlhové světlomety s Corner funkcí.

Data z palubního počítače přenáší do zorného pole řidiče přehledný přístrojový panel s displejem Maxi DOT. Jiný je i tříramenný volant sportovního charakteru, opět nastavitelný ve dvou osách.

Pohodu v interiéru pomáhá vytvářet dvouzónová klimatizace Climatronic s el. regulací a pachovým filtrem, komfortní výbavu obohacuje i malý kožený paket (volant, hlavice řadicí páky a madlo ruční brzdy v kůži), vyhřívání předních sedadel, ozdobné prahové lišty vpředu i vzadu, vnitřní kličky dveří s osvětlením nebo vnější zpětná zrcátka s automatickým sklápěním
po uzamčení vozu a osvětlením nástupního prostoru Boarding spot.

Elegance

Lišty bočních oken, rámeček chladiče a boční ochranné lišty dveří v chromu nebo 17″ litá kola Venus, už na prvý pohled dodává Elegance majiteli pocit jisté výjimečnosti.

Uvnitř vozu tyto atributy potvrzuje chromový paket, interiér Felicity s dekorem Noblese a komfortní provedení sedadel. Eleganci ovšem dominují také další standardní prvky výbavy.

Systém elektrického otevírání a zavírání dveří zavazadlového prostoru spolu s automatickým odjišťováním rola výrazně zvyšuje komfort obsluhy. Při manipulaci s nimi za špatného počasí tak už v žádném případě nehrozí zašpinění rukou.

Dveře lze otevírat nebo zavírat elektronicky pomocí tlačítka na klíči dálkového ovládání (otevírání), tlačítkem na výplni pátých dveří (otevírání i zavírání) nebo na středové konzole (otevírání). Pro komfortní ovládání lze podle potřeby nastavit i horní polohu dveří. Při ovládání dveří tlačítkem na středové konzole nebo na klíči dálkového ovládání doprovází otevírání přerušovaný akustický signál. Samozřejmě zůstává zachována i možnost otevírání pátých dveří klasickým způsobem tlačítkem zvenčí.

Komfortní a pohodlné prostředí v interiéru, i pocit bezpečí ovšem pomáhá vytvářet mnoho dalších standardních prvků výbavy Elegance.

Patří k nim například elegantní interiér Felicity s dekorem Noblese, komfortní provedení sedadel, držáky nápojů vpředu i v loketní opěře vzadu, vkládané tkané koberce, elektricky nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce (řidiče s pamětí), vyhřívaná přední i zadní sedadla, vyhřívané trysky ostřikovačů čelního skla nebo rádio Bolero s integrovaným CD měničem na 6 CD a MP3. Důležitými bezpečnostními prvky jsou vedle standardně montovaného systému ESP a 7 airbagů například i kontrola tlaku v pneumatikách nebo tříbodové bezpečnostní pásy vpředu i vzadu (vnější s přitahovači).

Exclusive

Superb Combi Exclusive přináší exkluzivní výbavu a maximálně atraktivní vzhled.

Tím nejlepším, co značka Škoda nabízí, bude hýčkat i nejnáročnější zákazníky.

Exteriér vozu je vyšperkován 18″ koly z lehké slitiny Themisto. Eleganci dodávají chromované prvky, k nimž patří mimo jiné lišty kolem bočních oken, ochranné lišty dveří a rámeček masky chladiče. Metalíza ze široké palety atraktivních barev je k dispozici bez příplatku.

Vnitřní prostor vozu působí opravdu noblesně díky částečně koženému interiéru Emory (kombinace Alcantara/ kůže/ umělá kůže) v barvě černé nebo Ivory. Přístrojová deska a dveře jsou obložené dekorem v imitaci dřeva. Celkový dojem dotváří vkládané tkané koberce Lounge Step, dekorativní prvky v lesklém černém provedení a chromované doplňky.

Vzhledem k tomu, že Exclusive vychází z výbavového stupně Elegance, jsou naprostou samozřejmostí takové komfortní prvky jako el. nastavitelná přední sedadla (sedadlo řidiče navíc s pamětí), vyhřívaná a el. sklopná vnější zpětná zrcátka s pamětí a s funkcí automatického stmívaní, vyhřívání předních i zadních sedadel.

Vůz je navíc vybaven přípravou pro telefon GSM II s Bluetooth, a tak lze pomocí čtyřramenného multifunkčního volantu ovládat nejen rádio, ale i mobilní telefon. Sound System s deseti reproduktory a digitálním ekvalizérem se nabízí v kombinaci s rádiem Bolero, které má integrovaný MP3 přehrávač a CD měnič na 6 CD.

GreenLine

Elegantní, prostorný, vybavený nejmodernějšími technologiemi. Špičkový model Superb Combi ve verzi GreenLine je důkazem, že důraz na ekologické produkty a ochranu životního prostředí je pro značku Škoda prvořadou prioritou. Verze GreenLine přitom beze zbytku splňuje všechny náročné požadavky, kladené zákazníky na moderní vůz vyšší střední třídy.

Základem verze GreenLine je moderní turbodiesel 1,6 TDI CR /77 kW s filtrem pevných částic, který produkuje pouhých 114 g CO2 na kilometr a s rezervou plní náročnou emisní normu EU5. Přitom se ale může pochlubit skvělými výkonovými parametry a umožňuje řidiči jak komfortní, tak i hospodárný způsob jízdy. Superb Combi GreenLine dosahuje maximální rychlosti 190 km/hod., z 0 na 100 km zrychluje za 12,6 s a kombinovaná spotřeba nafty činí pouhé 4,4 litry na 100 km.

K nejdůležitějším technickým opatřením, zajišťujícím příznivé parametry verze GreenLine, patří především systém Start-Stop, který snižuje spotřebu paliva až o 10 % (v městském provozu i více). Dalšími opatřeními jsou rekuperace brzdné energie, úprava řídicí jednotky motoru, pneumatiky se sníženým valivým odporem nebo aerodynamická optimalizace karoserie a podvozku (například světlá výška je 126 mm).