Basic

Skvělá a bohatá základní výbava. Tak by bylo možné charakterizovat výbavu BASIS. Exteriér ve špičkovém designu zdobí 14″ ocelová kola a zadní spoiler se třetím brzdovým světlem. To vše doplňují nárazníky v barvě vozu. Ale dost obdivování – posaďte se do výškově nastavitelného sedadla řidiče a 3ramenný sportovní volant vám padne do ruky. Přehledná palubní deska zaručí dokonalý přehled, stejně jako šikovně řešené úložné prostory včetně držáku nápojů ve střední konzoli.

Špičkové technologie se postarají o vaše maximální pohodlí a zážitek z jízdy. Za všechny jmenujme například ABS, automatické rozsvěcení světel a elektronický imobilizér. Maximálně bezpečná – o tom svědčí 5 hvězdiček Euro NCAP – a ve skutečnosti to jsou například airbagy řidiče a spolujezdce, boční airbagy a systém ISOfix pro bezpečné uchycení dětské sedačky.

Reference

Základní výbava vás prostě ohromí. Patří do ní například poslední generace ABS, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, výškově a podélně nastavitelný volant, čtecí světlo a centrální zamykání s dálkovým ovládáním, posilovač řízení, automatické rozsvěcení světel nebo elektrické ovládání oken předních dveří.

Ale to není všechno. SEAT Ibiza Reference vám nabízí pestrou paletu doplňkového vybavení, jako je například asistent rozjezdu do kopce (Hill Hold Assist) s elektronickým stabilizačním systémem ESP.

Style

Technologie, které vám přináší verze SEAT Ibiza Style, jsou naší odpovědí na vysoký standard vašich požadavků. Tempomat, funkce Coming Home, mlhovky s integrovanou funkcí odbočovacích světel a palubní počítač – to vše je součástí základní výbavy. A pokud budete chtít víc, můžete si vybrat třeba integrované Bluetooth handsfree nebo pestrou paletu bezpečnostních a komfortních prvků.

A estéti mohou obdivovat chromované dvojité přední světlomety, kliky dveří a vnější zpětná zrcátka v barvě vozu.

Myslíme si, že technologie by měla život zjednodušovat. Co může být užitečnější než další pár očí při parkování do řady? S předními a zadními parkovacími senzory se zobrazením na displeji navigace (výbava na přání) přehledně vidíte všechny svoje manévry a i nebezpečně blízká možná setkání. Nesmíme zapomenout na SEAT media systém, jehož součástí je i nový multimediální port USB/AUX-in, pomocí kterého můžete komfortně ovládat soubory MP3 na svém USB disku nebo iPodu® přes multifunkční volant. Až se budete divit, jak jste se bez něho vůbec mohli obejít.

SEAT Leon přináší celou řadu pasivních i aktivních bezpečnostních prvků. Například natáčecí bi-xenonové světlomety, které vám posvítí i do zatáčky nebo přední mlhovky s integraovanou funkcí odbočovacích světel. Boční airbagy vzadu z výbavy na přání pak zvyšují bezpečí cestujících vzadu. Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS je propojena se systémem ESP. XDS kontroluje jízdní dráhu a rozděluje pohon tak, abyste si pořádně užili každou zatáčku. Pokud jedno z kol začne prokluzovat, elektronická uzávěrka diferenciálu XDS tomu zabrání a navíc přenese výkon tak, aby trakce byla ideální a odpověď co nejrychlejší. Různá rychlost jednotlivých kol (vyšší na vnější straně zatáčky, nižší na straně vnitřní) tak zabezpečí maximální kontrolu nad situací, aniž byste museli polevit z dynamiky jízdy. Současně ABS zabraňuje smyku nebo přílišnému zrychlení bez ohledu na stav vozovky. A nakonec asistent nouzového brždění (EBA), zvyšuje během milisekund nejvyšší možný brzdný účinek.