Vůz Peugeot 607 představuje vrchol nabídky vozů Peugeot, jedná se luxusní vůz se sportovními rysy, které jsou pro vozy Peugeot obvyklé. Stejně jako u vozu Peugeot 407 a Peugeot 307 můžeme u řady 607 najít výrazné protáhlé světlomety a další prvky, kterými se dnes Peugeot vyznačuje.

Řada 607 je určena pro zákazníky, kteří od auta vyžadují luxus, eleganci, tichý chod a prostornost. To vše nabízí Peugeot 607 za přiznivé ceny. Nabízeny jsou dvě provedení: Peugeot 607 a Peugeot 607 Pack, které se od sebe liší ve výbavě a v motorizaci. I segmentu vozů vyšší střední třídy značka Peugeot slaví úspěchy. Model 607 se dlouhodobě umisťuje na 4. místech v hodnocení, za konkurenty Audi A6, BMW řady 5 a Mercedes E.

Peugeot 607 je vlajkovou lodí nabídky vozů Peugeot. Jedná se o luxusní a elegantní limuzínu vyšší střední třídy.

Aktivní bezpečnost

Peugeot 607 získal v testech Euro NCAP* 4 hvězdičky za ochranu dospělých osob (ADULT OCCUPANT PROTECTION). Evropská nezávislá organizace Euro NCAP, vytvořená v roce 1997, hodnotí bezpečnost vozů při čelním a bočním nárazu, bočním nárazu na sloupek a ochranu chodce při srážce s vozem. Vozy jsou hodnoceny počtem hvězdiček, výsledky jsou zveřejňovány a promítají se mimo jiné i do pojišťovacích tarifů.
* European New Car Assessment Program

Mezi prvky aktivní prvky patří například ESP, vystražná světla, která se automaticky rozsvítí jakmile začnete rychle brzdit. V autě je rovněž zabudováno mnoho senzorů a kontrolek, indikujících různé anomálie.

Pasivní bezpečnost

Jelikož v Peugeotu se snaží o maximální bezpečnost cestujících ve vozu, jsou velice dobře navrženy deformační zóny ve vozu, aby pohltily co nejvíce energie při srážce.