Peugeot 307 a Peugeot 307 SW má nového nástupce jejím Peugeot 308 nový Peugeot o trošku vyrostl jeho rozměry jsou: délka 4276mm šířka 1821mm výška 1519mm. Vůz získal několik ocenění např. držitel zlatého volantu 2007 v Německu. Vůz je velmi podobný svému menšímu bráchovy Peugeotu 207.

Můžete vybírat jak z benzínových tak z naftových motorů. Oblíbený je především motor 1.6 HDI, který můžete pořídit v různých výkonných verzí. Automobil se nabízí v těchto provedení: Peugeot 308, Peugeot 308 SW, Peugeot 308 CC. Vůz je lépe vybaven v než jeho předchůdce. Peugeot 308 je konstruován tak, aby byl co nejšetrnější k životnímu prostředí. Bezpečnost vozu je zase dále než u modelu Peugeot 307.

Panoramatická střecha* o rozměrech 1,68 m2 poskytuje cestujícím v Peugeotu 308 SW mimořádný pocit prostoru a pohodlí.

Sdružený přístroj s ukazateli s chromovaným orámováním, hlavice řadicí páky a dekory na madlech dveří umocňují stylovost interiéru Peugeotu 308 SW. Pro teplotní komfort všech cestujících ve voze reguluje automatická dvouzónová klimatizace* teplotní nastavení odděleně pro řidiče a spolujezdce.

Díky zcela novým multimediálním systémům WIP* (The World in Peugeot), které jsou v nabídce ve dvou úrovních (navigační systém WIP Nav a WIP Com 3D), můžete pohodlně poslouchat vaši oblíbenou hudbu, bezpečně telefonovat** , nechat se během vašich cest navigovat, získávat praktické informace a dokonce vám může být případě nutnosti automaticky přivolána pomoc(dle země určení).