Tvrdě pracující, ale kultivovaný. Silný, ale snízkou spotřebou. Moderní vznětové a zážehové motory jsou navrženy tak, aby podávaly maximální výkon při maximální úspornosti.

Široká řada

Aby splnil jakékoli požadavky na výkon, přichází Opel Vivaro se širokou řadou 5 vznětových motorů se vstřikováním common rail a s jedním zážehovým motorem. Opel Vivaro znamená perfektní kombinaci účinnosti, spolehlivosti a jízdních vlastností.

Například výkonný motor 2.0 CDTI 84 kW (114 koní) s vynikajícím průběhem kroutícího momentu má kombinovanou spotřebu paliva pouhých 8 l/100km.

Částicový filtr pro vznětové motory

Pro vznětové motory je možnost zvolit částicový filtr Opel: tento bezúdržbový filtr nevyžaduje žádná aditiva a poskytuje nejmodernější ochranu životního prostředí.

Druhy převodů

Standardní 6 stupňová převodovka snižuje spotřebu paliva a redukuje hluk v interiéru.Řadící páka je ergonomicky perfektně umístěna ve střední konzole.

Ještě větší komfort s ještě menší spotřebou paliva: 6 stupňová funkce systému Easytronic® umožňuje kdykoli ruční řazení. Tuto výbavu je možné volit u vznětových motorů 2.0 CDTI 84 kW (114 koní) a 2.5 CDTI 107 kW (146 koní). Toto řazení může snížit spotřebu až o 6 procent v porovnání s normálním řazením.