Tento automobil se řadí do třídy MAV ( Multi – Activity Vehicle), vůz se řadí mezi rodinné vozy, nabízí sofistikované technologie, flexibilní interiér. Některé prvky v interiéru převzal od svého většího sourozence Fordu S-Max. Ford C-Max nabízí 4 stupně výbavy ( Ambiente, Trend, Ghia, Titanium). Ford C-Max nabízí 3 benzínové a 3 naftové motory, které jsou známé svojí pružností a přijatelnou spotřebou.

Ford C-Max rozměry: délka 4372 mm, šířka 2022 mm, výška 1588 mm.

Zcela nový Ford C-MAX a zcela nový Grand C-MAX
Od základu nově navržený pětisedadlový C-MAX i nový pěti- až sedmisedadlový Grand C-MAX představují dokonalou kombinaci inovací, stylu a všestrannosti.

Vyspělé technologie, přesvědčivá dynamika a větší ohleduplnost k životnímu prostředí společně přinášejí ještě více radosti z jízdy. Fascinující nová modelová řada C-MAX se zvýšenou úrovní komfortu a pohodlí nenechá ve třídě všestranných rodinných automobilů kámen na kameni. C-MAX a Grand C-MAX jsou v každém směru a z každého úhlu pohledu skutečnými automobily nové generace.

Luxusní design interiéru
Také uvnitř zcela nového C-MAXu se uplatnil designový směr Ford kinetic Design. Ve výrazných křivkách a trojrozměrných plochách se odráží stejný dynamický a moderní charakter jako v případě exteriéru. Horní část palubní desky ve tvaru křídla se hladce klene nad všemi ostatními prvky. Jemně kontrastní barevné kombinace harmonicky ladí s prémiovými, na dotek měkkými materiály vysoké kvality. Taková úroveň dílenského zpracování zůstává obvykle vyhrazena luxusním vozům vyšších tříd.
Poutavý exteriér
Oba modely zcela nové řady C-MAX sdílejí stylový vzhled v duchu designového směru Ford kinetic Design, ale každý z nich má svůj vlastní, nezaměnitelný charakter. V něm se odráží rozdílné požadavky na prostor a funkčnost. Tyto modely svým vzhledem dokazují, že i vozy kategorie MAV mohou být velmi atraktivní a přitom si zachovat všestrannost i hospodárnost.