Nezaměnitelný vzhled navržený světoznámým designérem Giorgettem Giugiarem je odrazem ryzího italského stylu. Jeho ladné linie jsou skloubením elegance, robustnosti a sportovního ducha. Jeho kompaktnost zaručuje výborné jízdní vlastnosti, stabilitu a jedny z nejlepších parametrů ve své třídě, pokud jde o spotřebu paliva a emise výfukových plynů. Nový vzhled přední masky a výraznější linie zdůrazňují sportovní vzhled vozu, který ještě navíc podpoří i nová slitinová kola, nové interiéry a hlavně nově uvedený bílý perleťový lak.

Exteriér
Z přední části vozu vyzařuje síla a sportovní charakter. Jeho dlouhá kapota motoru
s charakteristickými prolisy se pozvolna svažuje k mřížce chladiče, v níž plynule přechází. Široké a svalnaté blatníky pod sebou skrývají mohutná kola, zaručující dobrou průchodnost vozu i ve ztížených podmínkách.
Bytelné specifické nárazníky a široké boční ochranné lišty černé barvy, kromě toho že vozu poskytují maximální ochranu jak při jízdě v terénu tak v hustém městském provozu, vyzařují robustnost a dynamiku a dodávají tak Fiatu Sedici výrazný a specifický charakter.
Boční pohled zjemňuje řada bočních oken, která se snižuje směrem k předním nárazníkům a přispívá tak k lepší viditelnosti z vozu. Charakteristické optické skupiny, zakulacené zadní sklo a vyvýšená poloha zadních nárazníků zjemňují pohled zezadu a vytvářejí celkově kompaktní pocit z vozu.

Interiér
Interiér Fiatu Sedici je ohromný, ale zároveň útulný. Je propracován do nejmenších detailů, jsou v něm použity kvalitní materiály, ucelená škála podsvětlených ovládacích prvků a poskytuje výborný akustický komfort. Zvýšený posez řidiče, skvělá ergonomie sedadel a ovládacích prvků i velké prosklené plochy dělají řízení vozu ještě příjemnějším. Fiat Sedici Vás potěší i takovými maličkostmi, jako je odkládací přihrádka na 1,5 litrové láhve.
Fiat Sedici je snadné řídit za každých podmínek, protože máte vždy vše pod kontrolou.

Výbavy
Fiat Sedici nabízí dvě výbavy Dynamic a Emotion. Obě výbavy již v základu nabízí manuální klimatizaci, dálkové ovládaní centrálního zamykání, mlhovky, airbag řidiče a spolujezdce, boční airbagy nebo rádio s CD. Pokud se ale rozhodnete pro vyšší výbavu Emotion, budete se těšit navíc z elektricky ovládaných zadních oken, 16“ kol z lehkých slitin, automatické klimatizace nebo z ovládání na volantu pro pohodlnější jízdu. Je jen na vás, kterou výbavu zvolíte!