Fiat Linea je nepřehlédnutelným příkladem italského designu s hladkými, plynulými liniemi a elegantním stylem, který vyzařuje dynamiku a harmonii. Fiat Linea, navržený v Centro Stile Fiat, svými rysy jasně dokládá svou příslušnost k rodině moderních modelů Fiat, které mají jednotný, avšak ladný a neotřelý vzhled.

Exteriér
Fiat Linea vyzařuje na první pohled solidnost, sílu a prostornost. Design mluví sám za sebe: jeho plynulé linie, jeho kompaktní, imponující přední část s překrásnými, kapkovitými světlomety, jeho dynamický profil. Jeho výrazně skloněné čelní sklozlepšuje jak aerodynamiku, tak zajišťuje více místa uvnitř vozu.
To dokazují i rozměry: Fiat Linea je 4,56 m dlouhý, 1,73 m široký a 1,50 m vysoký, s rozvorem 2,6 m a velkým objemem zavazadlového prostoru ve výši 500 l.
Čelní strana Fiatu Linea byla navržena s ohledem na nejnovější poznatky v oblasti bezpečnosti chodců: všechny prvky jsou dokonale zaobleny, širokou kapotu a konickou strukturu nárazníků nevyjímaje. Díky tomu je dosaženo značnéminimalizace nárazové plochy.
Přední sklo a kapota jsou vzájemně sladěny díky plynulému a měkkému přechodu, zatímco mřížka chladiče s logem Fiat působí na předním nárazníku výrazným dojmem. Zadní část propůjčuje Fiatu Linea – společně se silně obloukovitými výřezy kol – výraz síly a solidnosti.

Interiér
Vnitřním prostorem probíhají harmonické a ladné linie, které vytvářejí útulné a lákavé prostředí, v němž se člověk cítí ihned dobře. Interiér Fiatu Linea je dostatečně prostorný pro řidiče a spolucestující a poskytuje dostatečný komfort, pokud se týká ergonomie a funkčnosti.
Samozřejmostí je výborný výhled čelními a bočními okny a skvělý přehled o situaci za vozidlem díky velkým zakřiveným venkovním zrcátkům.
Díky výškově nastavitelnému sedadlu řidiče a výškově i teleskopicky nastavitelnému volantu se cítí ve Fiatu Linea dobře a bezpečně řidič každé velikosti. Přední a zadní sedadla jsou vybavena nastavitelnými opěrkami hlavy. Konstrukce sedadel zajišťuje ochranu před proklouznutím cestujících pod bezpečnostním pásem, což je jeden z důležitých prvků pasivní bezpečnosti.
Jednou z hlavních deviz automobilu Fiat Linea je ohromný zavazadlový prostor o objemu 500 litrů, který lze sklopením zadních sedadel zvýšit až na úctyhodných 870 litrů.

Díky hlasovým příkazům můžete snadno ovládat svůj telefon připojený pomocí Bluetooth, aniž byste museli pustit volant z ruky. Pomocí Blue&Me™ lze snadnopřijímat hovory, uskutečnit hovor na číslo v telefonním seznamu, poslechnout si příchozí textovou zprávu a samozřejmě ovládat přehrávání písniček ve formátu MP3.