Citroen C3 byl uveden na trh v roce 2002 první modernizace byla v roce 2005, kdy se stal Citroen C3 modernějším vozem s lepší výbavou. V základní výbavě tento rok nabízí Citroen C3 v modelu Furio klimatizaci audio systém s MP3. C3 se nabízí ve dvou výbaváchFurio a Exclusive. Rozměry tohoto automobilu jsou: délka 3850mm, šířka 166 7mm, výška 1519mm.

Motory u Citroenu jsou 3 benzínové 1 naftový. Dále se nabízí možnost mít motor na CNG pouze u motoru C3 1.4i CNG.

Při setkání s Citroënem C3 zjistíte už na první pohled, že se jeho autořik designu postavili zcela nově. Vzhled vozidla, pro který je typická čistásilueta a protáhlé linie, ohlašuje příchod avantgardního stylu – odvážnéa nestandardní spojení atletického profilu a půvabných křivek. Bere za svéhodnoty větších vozů, ale zachovává si výhody malého městskéhovozidla. Čeká na Vás silná osobnost mající pevné základy v robustníkapotě nebo světlometech ušlechtilého, bumerangového tvaru. ModelC3 šikovně osciluje mezi estetikou a nekonformismem a vytváří souzněnímezi inovativním a kreativním designem, jenž je pro značku Citroën příznačný.

Citroën C3 představuje prosklenou vitrínu do světa pohodlí a bezpečí.Mimořádně velká plocha čelního skla Zénith znatelně zasahuje i dooblasti střechy. Světelná režie je naprosto obdivuhodná. technologickymistrovský výtvor ViSioDriVE zajišťuje všem cestujícím nečekanévýhledy. Prožijete smyslový zážitek, díky němuž při každé Vaší cestě zakusíte báječnou atmosféru. Model C3 plní důležitou bezpečnostnífunkci Vašeho ochránce a současně elegantní klenotnice plné světla,v níž se efektně snoubí sklo a kov. Výsledkem je nový zážitek z jízdy.

I když exteriér vozidla zůstává kompaktní, interiér Vás překvapí svou prostorností.rozměrné čelní sklo Zénith Vámzaručeně rozšíří obzory a bude Vámvýborným společníkem při pozorovánínebe a okolní krajiny. Získaný pocitabsolutní svobody je skutečně k nezaplacení. V horní části je čelní sklo Zénithnavíc zatmaveno, aby Vás případnéprudké denní světlo nepříjemněneoslňovalo. Abyste se za všech okolností cítili komfortně, můžete se protioslnění chránit pevnou roletou se dvěmaprotislunečními clonami. Z cesty se stávánádherné představení, jehož protagonisty jste Vy a Váš Citroën C3!