Citroen C2 je pěkný přitažlivý, pohodlný vůz, s dobrou variabilitou vnitřního prostoru. Důraz u Citroenu C2 je na praktické využití vozu. C2 má jako jediný automobil ve své třídě dvoudílné víko zavazadlového prostoru.

Citroen C2 se nabízí ve dvou výbavách a to C2 VTS nebo C2 VTR – sportovní verze má například výraznější spoilery, 16“ palcová kola, 4 sportovní sedadla.

Citroen nabízí u C2 tři benzínové motory. Rozměry má C2: 3666mm délka, šířka 1659mm, výška 1461mm.

Citroën C2 je malý vůz vyráběný francouzskou automobilkou. V Číně je jako Citroën C2 prodáván vůz, který je v Evropě známý jako Peugeot 206, se kterým má společný podvozek, stejně jako s modelem C3, který je sice designově odlišný, ale prakticky se jedná o pětidvřovou variantu C2 a na rozdíl od Peugeotu 206 má i stejnou palubní desku.

Automobil patří do kategorie malých kompaktních vozů. Model C2 je nabízen s motory od klasických zážehových 1.4i až po čistě sportovní verzi VRT se šestnácti palcovými koly s nízkoprofilovými pneumatikami či výraznými spoilery a zesíleným bočním vedením.

Ve základní výbavě jsou z bezpečnostních prvků zahrnuty čelní airbagy řidiče a spolujezdce, elektronický imobilizér, automatické zamykání dveří za jízdy, zvuková výstraha při překročení naprogramované rychlosti či programované deformační zóny. V oblasti komfortu se jedná o variabilní posilovač řízení, výškově a podélně nastavitelný volant, dělená zadní sedadla, dvoukřídlé víko zavazadlového prostoru, tónovaná okna.