V roce 2009 představila automobilka BMW nový model BMW BMW X1, kompaktní SUV. Nová BMW X1 je nejmenším přírustkem do BMW řady X. Je o celých 11 cm kratší, o 0,6 cm užší a o 1,4 cm nižší než větší BMW X3. Nové BMW X1 je tedy velikostí podobné jako Toyota RAV-4, Ford Kuga nebo VW Tiguan. I přes své kompaktní rozměry jde stále o silné a dynamické auto.

Interiér působí klasicky, je plný elegantních křivek a dostatečně velký i pro urostlé cestující. Jízdní schopnosti prokazuje skvělé na asfaltu i mimo něj, je jako stvořený pro milovníky sportovní jízdy.

V novém modelu X1 nám BMW nabídne nový benzínový šestiválec a tři naftové motory. Je možné si připlatit například za pohon všech čtyř kol, nebo zůstat u pohonu zadní nápravy.

Exteriér BMW X1.

Agilita + Elegance = RadostX. Toto je formule, na základě které vzniklo nové BMW X1. Na první pohled kompaktní model X, na druhý pohled výzva pro poznání něčeho nového. Začíná to již od jeho designu: stoupající boční linie propůjčuje novému BMW X1 dynamický vzhled. Krátké převisy a sklon zadního skla mu dodávají na sportovní eleganci. Výrazně tvarovaná kapota motoru, stejně tak jako přední světlomety s trojí optikou působí elegantně. A do L tvarované zadní svítilny v kombinaci s horizontálním profilem opticky rozšiřují záď vozu. Celkově má design nového BMW X1 velmi jednoduché poselství. Je to zhmotnělá radost

Interiér BMW X1.

Ergonomie nepotřebuje dlouhé vysvětlování. Prostě ji cítíte. Proto interiér nového BMW X1 přizpůsoben jednomu prostému cíli: intuitivnímu ovládání pro maximální pohodlí. Celý interiér je svým moderním pojetím maximálně orientován na potřeby řidiče tak, aby měl stále přehled o důležitých informacích a neztrácel kontakt s děním na silnici. Vyvýšená poloha sedadla zajišťuje kdykoli skvělý výhled. Interiér vozu obsahuje vysoce kvalitní materiály, dokonale sladěné barevné kombinace, perfektní zpracování a mnoho praktických detailů