Nabízí se v karosářských verzí sedan, touring. Je perfektním sloučením sportovního výkonu, technických inovací a estetického designu. BMW 5 má v nabídce širokou škálu špičkových motorů. Podvozek je na vysoké úrovně čímž je automobilka BMW pověstná. BMW 5 je stejné velikosti jako řada 6.

K automobilu si můžete objednat pohon všech kol xDrive. A velké množsvtví komponetův v příplatkové výbabě.

U pětkové řady nabízí BMW velký výběr motorů, 7 benzínových motorů ( BMW 520i, BMW 523i, BMW 525i, BMW 530i, BMW 540i, BMW 550i ) a 4 dieselové motory ( BMW 520d, BMW 525d, BMW 530d, BMW 535d)

Design exteriéru.

“Pokud vůz dynamický dojem nedělá, jak má člověk věřit, že umí dynamicky jezdit. Povahu vozu je třeba vidět a cítit. To je stejné jako s talentem. Nestačí jej mít, je třeba jej také využít.” Adrian van Hooydonk, vedoucí BMW Group Design.

Design interiéru.

“V interiéru se dynamika a elegance spojují v jeden plynulý tah, který prochází přístrojovou deskou a dveřmi. Všechny ovládací prvky jsou ergonomicky uspořádány a kvalitně zpracovány, jak na pohled, tak na dotek. Jakmile nasednete, všechno se vám okamžitě přizpůsobí na míru.” Adrian van Hooydonk, vedoucí BMW Group Design

Orientace na řidiče.

Výchozí koncept je to, čím se od sebe liší dobré a vynikající auto. Což obzvláště ocení aktivní řidiči – stejně jako ergonomický koncept BMW řady 5 Sedan