Řada A3 je k dispozici ve verzích: Audi A3, A3 Sportback, A3 Cabriolet a S3. Automobily slučuje ryzí dynamika, vzrušující design a současné splnění vysokých požadavků na bezpečnost a komfort. Nezávisle na karosářském provedení nabízí výkonnou a spolehlivou techniku, širokou paletu motorů a výbav.

Audi A3 a A3 Sportback patří ve své třídě mezi sportovní vozy.

Inovativní technologie, např. dvouspojková převodovka S tronic se šesti nebo sedmi převodovými stupni a regulační systém podvozku Audi magnetic ride přinášejí maximální zážitek z jízdy a dynamiku.

Silný charakter vozu je jasně patrný již podle vzhledu.

Výrazně se o to zasluhují kapota motoru, blatníky, nárazník a velká jednodílná mřížka chladiče Audi singleframe. Světla pro denní svícení jsou dodávána sériově, u na přání dodávaných xenonových světlometů Plus jsou použity světelné diody. Dojem sportovní elegance panuje i v interiéru.

Vysoký technologický standard modelové řady A3 demonstruje řada exkluzivních prvků.

Patří k nim dynamické natáčecí adaptivní světlomety osvětlující zatáčky a parkovací asistent. Jeho ultrazvukové senzory prozkoumávají místa na parkování na okraji silnice, na kombinovaném přístroji se zobrazí, pokud nalezne dostatek místa na zacouvání. Řidič musí jen zařadit zpátečku a sešlapávat plyn, spojku a brzdu – systém automaticky řídí auto do mezery.