Škoda Superb kombinuje díky patentované konstrukci dvoudílných pátých dveří TwinDoor praktické výhody karoserie liftback s elegancí karoserie sedan. Zcela individuální přístup k designu činí ze Superbu fascinující vůz. Prostornost interiéru a použité materiály zvyšují už tak mimořádný komfort cestování.

Superb přichází s několika absolutními novinkami. Poprvé se ve vozech značky Škoda objevuje kolenní airbag řidiče a boční airbagy vzadu (Superb tak může mít až 9 airbagů), parkovací asistent a Bi-Xenonové světlomety s funkcí AFS. Pro motorizaci 1,8 TSI/118kW je připravena automatická 7° převodovka DSG, kterou lze ovládat i pomocí tříramenného multifunkčního volantu.

Systém otevírání pátých dveří TwinDoor

TwinDoor, unikátní systém otevírání zadních pátých dveří, představuje originální technické řešení, které Vás nadchne. V případě, že do zavazadlového prostoru odkládáte drobnější předměty, stačí otevřít samotné víko kufru jako u klasické karoserie typu sedan.

Ale ani potřeba převézt rozměrnější náklad nepředstavuje pro Superb žádný problém. Díky systému TwinDoor totiž můžete otevřít zadní víko včetně zadního okna (stejně jako u vozů s karoserií typu liftback). Získáte tak pohodlný přístup do zavazadlového prostoru, jehož objem lze sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit z 595 až na impozantních 1700 litrů.

A ještě jedna lahůdka. Už žádné zavírání zavazadlového prostoru silou. Víko stačí jen lehce zavřít – jeho úplné dovření (uzamknutí) provedou elektromotorky automaticky. Je to neuvěřitelné, ale to všechno Superb umí!

Bi-Xenonové světlomety s funkcí AFS

Světlomety Superbu, které svými netradičními tvary přecházejí až do boků blatníků, dodávají přední části vozu dynamický výraz. Tvoří její výraznou dominantu i nepřehlédnutelnou součást elegantního designu celého vozu.

Bi-Xenonové světlomety vynikají svítivostí a ve spojení s novým adaptivním systémem AFS (Adaptive Frontlight System) i svojí multifunkčností. Automaticky přizpůsobují osvětlení různým jízdním situacím, natáčejí se do zatáček, v závislosti na rychlosti a aktuálních podmínkách jízdy mění osvětlovanou plochu a nabízejí různé režimy osvětlení, například pro město, dálnici či jízdu v dešti.

Funkci „Turistické světlo“ využijí řidiči v zemi s opačným systémem provozu, než pro který byl vůz vyroben. Vůz určený pro pravostranný provoz tak v zemi s levostranným provozem neoslňuje protijedoucí řidiče.