Praktik je určen pro rychlý transport a operativní přepravu menších nákladů v městských podmínkách, kde řidiči ocení jeho dobré manévrovací schopnosti, malý prostor potřebný pro zaparkování a snadnou manipulaci s nákladem.

Plechové kryty bočních oken

Plechové kryty zadních bočních oken chrání náklad před nežádoucími pohledy zvenčí, před slunečními paprsky a jsou i zárukou vyšší bezpečnosti vozidla. V porovnání se sklem jsou plechové kryty odolnější a při případném posunutí nákladu nehrozí jejich proražení. Zvýšenou odolnost zadních bočních dveří zajišťuje plastová výplň.

Posuvná příčná dělící stěna

Posuvná příčná černá dělicí stěna (v horní části s mříží) brání vniknutí nákladu do prostoru řidiče a spolujezdce. Stěnu je možné posouvat v rozmezí 10 cm. Řidiči menší postavy, kteří mají sedadlo více vpředu, mohou stěnu posunout vpřed, a využít tak na maximum nákladový prostor. Naopak řidiči vyšších postav, kteří potřebují pro řízení více místa, mohou dělicí stěnu posunout společně se sedadlem hlouběji do nákladového prostoru.

Pracoviště řidiče – pohodlí a funkčnost

Veškeré ovládací prvky v pracovním prostoru řidiče jsou snadno dosažitelné a přístroje nabízejí výbornou čitelnost a přehlednost. Řidič má dobrý výhled ve všech směrech. Čtyřramenný volant je výškově i podélně nastavitelný, samozřejmostí je posilovač řízení. Na přání můžete mít i výškově nastavitelné sedadlo řidiče nebo obě sedadla vyhřívaná. Potahová látka sedadel je příjemná na dotyk, odolná a snadno se udržuje.

Výbava na přání a Škoda originální příslušenství

V Praktiku si dopřejete stejný komfort jako v osobním voze. Můžete mít třeba přenosný navigační přístroj ViaMichelin, umístěný v držáku na přístrojové desce. Když ale budete potřebovat, lehce ho vyjmete a použijete i mimo vůz. Bohatá nabídka Škoda originálního příslušenství Vám umožní vybavit vůz dalšími praktickými doplňky. Například síťkou, do které uložíte autolékárničku, praktickými gumovými koberci nebo hasicím přístrojem, který umístíte pod sedadlo řidiče.

Podélný střešní nosič

Podélný střešní nosič z nabídky výbav na přání slouží jako základ pro montáž příčného střešního nosiče, na který lze upevnit box na zavazadla, připevnit nejrůznější náklad nebo třeba i nosič jízdního kola (max. přípustné zatížení střechy je 75 kg).

Protiskluzová podlaha s upínacími oky

Protiskluzový povrch podlahy spolu se šesti upínacími oky v nákladovém prostoru zajistí, že jak náklad, tak i jiné předměty, které převážíte, zůstanou vždy upevněny stabilně na svém místě i na cestách plných zatáček nebo při nečekaných manévrech s vozem.

Vyklápěcí podlaha nákladového prostoru

Vyklápěcí podlaha nákladového prostoru je tvořena dvěma vyklápěcími a jednou pevnou částí. První část podlahy (za nákladovou hranou) lze jednoduše odklopit a zavěsit na strop, získáte tak pohodlný přístup k rezervnímu kolu. Prostřední část je pevná. Pod třetí částí podlahy (za prostorem řidiče a spolujezdce) najdete po odklopení úložné prostory pro nářadí, tažné zařízení apod.

Krycí fólie zadního nárazníku

Krycí fólie zadního nárazníku s výstražným trojúhelníkem (Škoda originální příslušenství) nabízí vedle ochrany nárazníku při nákládání a vykládání ještě bezpečnostní funkci – již z dálky upozorňuje na stojící automobil.

Odnímatelné tažné zařízení

Odnímatelné tažné zařízení s přípustným svislým zatížením 50 kg (výbava na přání) umožňuje připojit k Vašemu Praktiku nebrzděný přívěs o hmotnosti 450 kg, v případě brzděného přívěsu je to 700 kg (motor 1.2 HTP / 51 kW) nebo 900 kg (motory 1.4 / 63 kW a 1.4 TDI /51 kW) či dokonce 1 000 kg (1.4 TDI / 59 kW), a to při max. stoupání 12 %.